X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Orlen przejmie Energę. Skarb Państwa daje zgodę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 11:02
PKN Orlen podpisał ze Skarbem Państwa porozumienie, dotyczące planowanego przejęcia spółki Energa SA - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: materiały prasowe

Komisja Europejska poinformowała 1 kwietnia tego roku, że zatwierdziła przejęcie spółki Energa przez PKN Orlen. Przekazała, że transakcja nie spowoduje naruszenia rynkowej konkurencji.

pkn orlen 1200.jpg
Orlen przejmie Energę. Jest zgoda Komisji EuropejskiejEnerga jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce.

PKN Orlen poinformował w ostatnią środę, że sfinalizowanie transakcji pozwoli efektywniej wykorzystać potencjał obu firm. Grupa Energa posiada łącznie ponad 50 aktywów produkujących energię z odnawialnych źródeł, w tym przede wszystkim elektrownie wodne, lądowe farmy wiatrowe i farmy fotowoltaiczne. Ponad 30 proc. produkowanego przez Grupę Energa wolumenu energii elektrycznej pochodzi z OZE, co stanowi najwyższy udział spośród jej głównych konkurentów.

Płocka spółka poinformowała też, że konsolidacja spółek umożliwi również wykorzystanie obecnych nadwyżek produkcyjnych PKN Orlen przez Grupę Energa. W ten sposób ograniczone zostaną koszty operacyjne związane z obrotem energią na Towarowej Giełdzie Energii. Z kolei połączenie bazy klientów obydwu grup wygeneruje potencjał do sprzedaży dodatkowych produktów i usług, szczególnie w segmencie mniejszych odbiorców.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Orlenu: wpisujemy się w tarczę ochronną gospodarki, planujemy kolejne działania

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:48
- Orlen jest trwale związany z polską gospodarką i cały czas stara się pomagać w ciężkim okresie. Jesteśmy firmą narodową i kierujemy się społeczną odpowiedzialnością biznesu - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen komentując zaangażowania się spółki w walkę z koronawirusem. - Planujemy jeszcze szereg działań w tej kwestii - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z przejęciem Lotosu przez Orlen? Żródło w KE: to może zaszkodzić konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 13:30
Komisja Europejska zgłosi formalne zastrzeżenia w sprawie przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen - dowiedziała się PAP ze źródła w tej instytucji. Bruksela ma wydać decyzję jeszcze w tym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen przejmie Energę. Jest zgoda Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:40
Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez PKN Orlen Energi - poinformował we wtorek płocki koncern. Jak podkreślił w komunikacie, zgoda KE jest "bezwarunkowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen będzie miał dostęp do unijnych analiz ws. przejęcia Lotosu. Jest zgoda KE

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 08:38
PKN Orlen otrzymał od Komisji Europejskiej możliwość zapoznania się z wynikami analiz w ramach drugiej fazy postępowania związanego z przejęciem Lotosu. Zgodnie z praktyką tej fazy postępowania, zastosowana została procedura zastrzeżeń, "Statement of Objections".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Orlen pomaga w walce z koronawirusem. Karetki dla szpitala zakaźnego

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 15:21
- Do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu dotarły dwie karetki podarowane przez Fundację Orlen - poinformowała rzecznik prasowa placówki Izabela Hirsch-Lewandowska. Dodała, że kosztowały one blisko 1,2 mln zł.
rozwiń zwiń