Na giełdach gorączka minęła. Indeksy w górę, ale niepewność pozostała

W Warszawie na giełdzie już dziś spokojniej. Środowa sesja na warszawskim parkiecie po wczorajszych silnych spadkach przyniosła dziś odreagowanie i wzrosty.

2018-02-07, 19:20

Na giełdach gorączka minęła. Indeksy w górę, ale niepewność pozostała

Posłuchaj

Dlaczego mimo odbicia na giełdach, inwestorzy nadal pozostają w niepewności, wyjaśnia w Ekspressie Gospodarczym radiowej Jedynki Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

Indeks największych spółek WIG 20 na koniec sesji zyskał 1,23 procent. Indeks szerokiego rynku 1,18 procent, a mWIG40 zyskał 1,05 procent.

 Gorączka minęła, ale niepewność pozostaje

− Jak mówi Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker, nastroje na giełdzie się już uspokoiły. Wczorajsza gorączka minęła.

Tyle, że jak podkreśla, uspokojenie nastrojów nie oznacza, że niepewność zniknęła.

− Wszyscy patrzą z niepokojem na giełdę amerykańską, na razie mamy tam lekkie wzrosty, i warszawska giełda korzysta z tego, ale po wcześniejszych silnych spadkach nastrój niepewności pozostaje, mówi gość Ekspressu Gospodarczego.

REKLAMA

Najbardziej zyskiwały spółki surowcowe  

Dzisiaj w Indeksie WIG20 spośród największych spółek zyskiwały przede wszystkim te surowcowe.

− Akcje JSW zdrożały o 4 proc., odreagowały akcje Lotosu, odbił też sektor finansowy – akcje mBanku poszły w górę o 3 proc., wylicza analityk.

Po drugiej stronie największe spadki objęły: Asseco Poland, Alior Bank, również KGHM, a to za sprawą taniejącej miedzi.

Spośród 20 największych spółek, wzrosły dziś kursy akcji 13 spółek, a 6-ciu spadły. Były to wspomniane już Asecco Poland, Alior Bank, Cyfrowy Polsat, KGHM, Orange, PGE.

REKLAMA

Obroty na sesji wyniosły ponad miliard 100 milionów złotych.

− Nasza waluta dziś była stabilna. W tym czasie zyskuje dolar, i to do wszystkich walut, a ponieważ nie widać zmian w stosunku do euro, stąd na naszym rynku walutowym nie widać niepokojących zmian.

I teraz dolar kosztuje 3 złote i 38 groszy, euro 4 złote 16 groszy, a  frank szwajcarski wyceniany jest na 3 złote i 58 groszy.

Justyna Golonko, jk

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej