X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Nowe rozjazdy to szybsza i bezpieczniejsza podróż

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 12:20
Program budowy nowych rozjazdów kolejowych poprawi bezpieczeństwo na kolei - powiedział w Szczecinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W stolicy Pomorza Zachodniego podpisano umowę na dofinansowanie z UE wymiany rozjazdów kolejowych.
Audio
  • Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński mówi o wymianie rozjazdów kolejowych w województwie zachodniopomorskim, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na kolei. (IAR)
Wymiana wielu rozjazdów ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na kolei.
Wymiana wielu rozjazdów ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na kolei.Foto: Pixabay

"Dzięki temu projektowi poprawimy bezpieczeństwo. (...) Jest to projekt, który może będzie znacznie bardziej widoczny przez mieszkańców naszego kraju aniżeli wiele innych, może nawet większych, które realizujemy. (...) Nieprzypadkowo spotykamy się w województwie zachodniopomorskim, bo niestety wiele takich rozjazdów wymaga remontu, wymaga modernizacji właśnie w województwie zachodniopomorskim" - powiedział minister inwestycji i rozwoju.

Mniej ograniczeń prędkości

Realizacja projektu ma przyczynić się do likwidacji zagrożeń eksploatacyjnych na rozjazdach, w tym do zmniejszenia liczby wykolejeń. Projekt ma też umożliwić odwołanie istniejących ograniczeń prędkości.

Poprawa bezpieczeństwa poprzez zabudowę nowych rozjazdów kolejowych o podwyższonym standardzie konstrukcyjnym - etap II - to projekt o wartości 214,5 mln zł netto, z czego dofinansowanie unijne to ok. 182 mln zł netto.

Zakłada on modernizację 245 rozjazdów - najwięcej w woj. wielkopolskim (ponad 62 sztuki), a w zachodniopomorskim - 42.

Bezpieczniejsza podróż

Inwestycja zapewnia niezawodne, płynne, bezpieczne kursowanie pociągów ze stałą prędkością do 120 km/h, a w niektórych lokalizacjach nawet do 160 km/h.

Dzięki nowym rozjazdom pociągi sprawnie zmieniają tor, np. przejeżdżają z toru głównego na tory boczne. Dla pasażerów oznacza to sprawniejsze, niekiedy szybsze podróże. Rozjazdy zostaną wyposażone w elektryczny system ogrzewania.

IAR/PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Bittel: Krajowy Program Kolejowy jest zaawansowany w 60 procentach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:25
Krajowy Program Kolejowy (KPK), wart ponad 66 mld zł, obowiązuje do 2023 r. - powiedział wiceminister ds. kolei Andrzej Bittel. Zaznaczył, że wartość prac zrealizowanych i będących w trakcie realizacji w ramach programu to 38,5 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz chętniej podróżujemy koleją z rowerami. PKP Intercity ma ofertę "za złotówkę"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 14:31
PKP Intercity przygotowało ofertę specjalną dla cyklistów. Od 16 do 22 września 2018 r. będą mogli oni przewieźć jednoślad za symboliczną złotówkę. Jest to inicjatywa przewoźnika w ramach udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT), w którym PKP Intercity uczestniczy już po raz kolejny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: inwestycje w infrastrukturę kolejową PKP za 100 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 16:45
Realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej, w tym remont ok. 200 dworców i przebudowa szlaków, pochłonie w najbliższych latach 100 mld zł – zapowiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń