X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Zwiększono limit płatności zbliżeniowych bez podania PIN-u

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 09:11
Już wkrótce zrobimy większe zakupy bez PIN-u. Zgodę Narodowego Banku Polskiego na podwyższenie limitu płatności zbliżeniowych z obecnych 50 do 100 zł posiadają już obie największe organizacje płatnicze.
Audio
Przy przyznawaniu klientowi debetu banki biorą głównie pod uwagę wysokość wpływu na jego rachunek.
Przy przyznawaniu klientowi debetu banki biorą głównie pod uwagę wysokość wpływu na jego rachunek.Foto: Pixabay

W ubiegłym roku otrzymała je MasterCard, a ostatnio także VISA. Teraz trwają konsultacje z bankami odnośnie terminu i sposobu wdrożenia tej zmiany.

A jest ona potrzebna, bo dotychczasowy limit transakcji do kwoty 50 zł został ustanowiony w 2007 roku, wówczas ten rodzaj płatności był nowością - mówi Adrian Kurowski dyrektor VISA w Polsce. 

Gdy wchodziły transakcje zbliżeniowe była to nowa technologia i nie bardzo wdzieliśmy czy będzie ona przełomowa i zyska akceptację polskich konsumentów. Transakcje do 100 zł nie powinny być uciążliwe z punktu widzenia psychologii konsumentów  - dodał.

Tym bardziej, że coraz częściej i za większe zakupy płacimy zbliżeniowo. 

Tymczasem w  porównaniu z innymi krajami europejskimi, aktualny limit transakcji bez PIN-u obowiązujący w Polsce, należy do najniższych w Europie - zwraca uwagę Jarosław Sadowski z Expandera.

Wyższy limit ma także Litwa ok. 105 zł czy Rumunia, gdzie wynosi on ok. 90 zł. Nowa kwota, na jaką będziemy mogli robić zakupy bez konieczności podawania kodu PIN, zdaniem eksperta, jeszcze bardziej zwiększy popularność płatności zbliżeniowych. Są one bowiem nie tylko szybkie i wygodne, ale także bezpieczne.

Wprowadzenie wyższego limitu dla płatności zbliżeniowych nastąpi prawdopodobnie pod koniec tego roku -ocenia VISA.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Elżbieta Szczerbak, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy oszczędzają, ale nieregularnie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 18:25
Co do zasady Polacy wolą wydawać pieniądze niż je oszczędzać. Zwłaszcza jeśli jesteśmy młodsi. A jeśli odkładamy - to na czarną godzinę. Tak wynika z raportu "InfoKREDYT i Oszczędzanie" opublikowanego przez Związek Banków Polskich. O szczegółach w radiowej Jedynce Aleksandra Tycner z Naczelnej Redakcji Gospodarczej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja, ZBP i PIIT ostrzegają przed skanowaniem kodów umieszczanych na bankomatach

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 17:01
Policja, Bankowe Centrum Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji ostrzegają użytkowników smartfonów przed skanowaniem kodów QR bezprawnie umieszczanych na bankomatach. Zeskanowanie kodu może uruchomić aplikację wysyłającą SMS bez wiedzy użytkownika.
rozwiń zwiń