X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rodzice łatwiej rozliczą e-PIT. Ulga na dzieci będzie uwzględniana automatycznie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 08:57
Ulga na dzieci oraz ich dane automatycznie trafią do rozliczeń składanych przez Twój e-PIT, z których podatnicy będą korzystać od 15 lutego 2020 r. - poinformował dyrektor departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów Dariusz Aniećko.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock
  • Wkrótce w systemie Twój e-PIT będzie automatycznie uwzględniana ulga na dzieci
  • W systemie pojawią się nowe formularze - elektronicznie będą mogły się też rozliczyć osoby prowadzące działalność gospodarczą
  • Z nowości będzie można skorzystać już przy rozliczaniu się za ten rok

Urzędnik zapowiedział zmiany w systemie Twój e-PIT. - Cały czas doskonalimy tę usługę - zapewnił. Wyjaśnił, że od 15 lutego 2020 r. w usłudze udostępnione zostaną nowe formularze PIT-36 oraz PIT-28, a usługa zostanie w pełni zintegrowana z zewnętrznymi rejestrami, m.in. PESEL oraz szkolnictwa wyższego.

Jak mówił, chodzi o to, aby ulga na dzieci automatycznie pojawiała się w deklaracji wraz z danymi dzieci, które są nią objęte.

- Te zmiany będą funkcjonować już w rozliczeniach za 2019 r. - poinformował dyrektor.


pit-37 1200x660 shutterstock.jpg
Rozliczanie podatków coraz prostsze. Co zmienił Twój e-PIT?

PIT wypełniany przez skarbówkę

Usługa Twój e-PIT funkcjonuje od połowy lutego 2019 r. Jak informuje MF, to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Podatnik, który korzysta z tej usługi, nie musi wypełniać wniosków ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Zeznanie podatkowe uzupełnione o dane zgromadzone przez administrację skarbową czeka na podatnika w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym.

Zgodnie z zapowiedziami resortu finansów, od 2020 r. usługa będzie dostępna (z zastosowaniem do rozliczeń za 2019 r.) dla osób fizycznych, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i składają PIT-36, PIT-36L oraz płacących zryczałtowany podatek dochodowy, tj. rozliczających się na PIT-28.

Z ogłoszonych w maju przez Ministerstwo Finansów informacji wynika, że w rozliczeniach PIT za zeszły rok złożono - zarówno przez internet, jak i w formie papierowej - 19,9 mln deklaracji. Z tego 16,1 mln to deklaracje złożone elektronicznie, co było nowym rekordem. 

PolskieRadio24.pl, PAP, MF, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

T. Kościński: na obniżce PIT z 18 do 17 proc. skorzysta 25 mln Polaków. Najwięcej - mniej zarabiający

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 21:02
Weszły w życie przepisy obniżające najniższą stawkę podatku dochodowego od osób fizycznych PIT z 18 do 17 procent. Jak wylicza resort finansów, na obniżce PITa skorzysta 25 mln Polaków, z czego najbardziej – najmniej zarabiający.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważna zmiana w podatkach. Od nowego roku wchodzą indywidualne mikrorachunki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 10:20
Od 1 stycznia PIT, CIT i VAT będą płacone na mikrorachunki podatników, a nie na rachunki urzędów skarbowych, tak jak miało to miejsce dotychczas.
rozwiń zwiń