X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rekordowe zainteresowanie programem "Moja Woda". Wpłynęło kilkanaście tysięcy wniosków o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:19
W ramach rządowego programu "Moja Woda" wpłynęło rekordowe 25 tys. wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych. Nabór wniosków, których łączna kwota wyniosła ponad 114 mln zł prowadzony był do 31 października 2020 r. przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zainteresowanie programem, ogłoszonym 1 czerwca 2020 r. w trakcie wspólnej konferencji z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, potwierdziło zaangażowanie polskich rodzin w działania na rzecz zatrzymywania wód opadowych oraz oszczędzania wody uzdatnionej.

– Podjąłem decyzję, aby NFOŚiGW zwiększył budżet programu "Moja Woda" w 2020 roku o dodatkowe 10,2 mln zł, do kwoty 114,87 mln zł. Dzięki temu nie zabraknie pieniędzy dla żadnej z prawie 25 tys. rodzin, które złożyły do końca października prawidłowy wniosek o dofinansowanie – mówił minister Michał Kurtyka.

Program „Moja Woda” odciąży kanalizację, zmniejszy ryzyko podtopień

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwiększony został także wskaźnik osiągnięcia celu projektu oraz wskaźnik uzyskania planowanych – dzięki jego realizacji – efektów ekologicznych.

– Dzięki tym inwestycjom, uwzględniając zwiększony budżet, w gospodarstwach domowych zostanie zatrzymanych ponad 1,2 mln m3 wody opadowej rocznie. Pozwoli to wydatnie odciążyć kanalizację i systemy dużej retencji, co zmniejszy ryzyko podtopień w wyniku ulewnych deszczów a także przyczyni się do walki ze skutkami suszy – tłumaczy wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.


kutrtyka 1200.jpg
Minister klimatu podkreślił sukces programu "Moja woda". Zapowiedział jego kontynuację

Po zmianach, całkowity budżet programu wynosi 114,87 mln zł, przy czym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zabezpiecza finansowanie w wysokości 110,2 mln zł, a wojewódzkie fundusze dodatkowo kwotę 4,67 mln zł.

Właściciel domu może otrzymać do 5 tys. zł dopłaty do instalacji

Zgodnie z założeniami projektu "Moja Woda" każdy właściciel domu jednorodzinnego, który do końca października 2020 roku złożył wniosek o dofinansowanie, będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów. Celem programu jest łagodzenia skutków suszy i ograniczenie zagrożenia powodziowego przez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę.


oczko wodne.jpg
"Moja woda". Przybywa wniosków o dopłaty. Zobacz, na co można je otrzymać

Finansowaniem objęto zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem.

Dzięki temu wody te nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp.

PolskieRadio24.pl/gov.pl/DoS, jk

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Susza, brak wody? Sprawdź, jak uzyskać dopłaty do małej retencji

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 14:40
Susza i brak wody to narastający problem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mają im przeciwdziałać rządowe programy służące nie tylko oszczędzaniu wody, ale także jej magazynowaniu i przechowywaniu. Poszczególne resorty i agendy rządowe oferują na te cele setki milionów złotych. Przedstawiamy, gdzie i jak uzyskać wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowe plony to sukces polskiej nauki. Problemem są jednak niedobory wody

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 09:00
Tegoroczne, nie tylko dobre, ale rekordowe plony, pokazują potencjał polskiej nauki — ocenił wiceminister rolnictwa Ryszard Kamiński. Wiceszef resortu uczestniczył w dożynkowym spotkaniu "Rolników Pomorza i Kujaw" w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mała retencja w rolnictwie. Ardanowski: potrzeba uproszczenia przepisów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:30
Konieczne jest uproszczenie przepisów dotyczących małej retencji w rolnictwie - mówił na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Zasygnalizował też kolejny nabór wniosków w programie dotacji do nawadniania gospodarstw.
rozwiń zwiń