more_horiz
Gospodarka

Rekordowy lipiec w PKP Intercity. Polacy ruszyli pociągami na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 12:48
Tegoroczny lipiec był kolejnym rekordowym miesiącem pod względem liczby pasażerów przewiezionych przez PKP Intercity. Z usług przewoźnika skorzystało blisko 6,5 mln pasażerów, co oznacza, że był to miesiąc z najwyższą frekwencją w historii przewoźnika - poinformowało PKP Intercity we wtorkowym komunikacie.
W lipcu PKP Intercity przewiózł o około połowę więcej pasażerów niż średnio w pierwszych 6 miesiącach tego roku
W lipcu PKP Intercity przewiózł o około połowę więcej pasażerów niż średnio w pierwszych 6 miesiącach tego roku Foto: BalkansCat/ Shutterstock

Dodano, że każdego dnia w lipcu pociągami PKP Intercity jeździło średnio 209 tys. osób, na tory wyjeżdżało 436 pociągów, a z nowej oferty tańszych biletów skorzystało w sumie w lipcu 967 tys. osób.

Cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz zapowiedział, że wkrótce przewoźnik ogłosi kolejne udogodnienia w zakupie biletów.

Z danych PKP Intercity wynika, że tegoroczny lipiec był miesiącem z najwyższą frekwencją w historii przewoźnika. Blisko 6,5 mln pasażerów podróżowało z PKP Intercity w lipcu, co oznacza wzrost o 34 proc. w stosunku do lipca 2019 roku (4,8 mln pasażerów) – ostatnich wakacji przed pandemicznymi ograniczeniami.

Te najnowsze dane o liczbie pasażerów były również o 46 proc. lepsze niż w lipcu ubiegłego roku, kiedy to PKP Intercity przewiozło 4,43 mln pasażerów.

Czytaj także:

PKP Intercity poinformowało też, że od stycznia do lipca br. pociągi przewoźnika wybrało już ponad 32 mln osób. To ponad 15 mln więcej (90 proc.) niż w tym samym czasie w ubiegłym roku – wówczas po 7 miesiącach było 16,8 mln pasażerów. To był także o 16 proc. lepszy wynik niż w analogicznym okresie rekordowego do tej pory 2019 roku.


Pr24.pl/PAP/PKJ