more_horiz
Gospodarka

Poczta Polska dostarczy sprzęt niepełnosprawnym. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych rozstrzygnęła przetarg

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 11:17
Poczta Polska wygrała przetarg oraz podpisała umowę z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych na dostarczanie sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami z wypożyczalni utworzonej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku krajowym. Spółka od lat podejmuje wiele działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami
Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku krajowym. Spółka od lat podejmuje wiele działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościamiFoto: Mino Surkala/Shutterstock

Poczta Polska będzie dostarczać specjalistyczny sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami z centralnej wypożyczalni technologii wspomagających, utworzonej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) - poinformowała Poczta Polska w czwartek.

"Spółka wygrała przetarg oraz podpisała umowę z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych" - przekazano.

Wypożyczalnia technologii wspomagających

Jak zaznaczono, sprzęt dobrany do potrzeb użytkownika będzie wysyłany przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, a za przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek będzie odpowiedzialna Poczta Polska.

W centralnej wypożyczalni technologii wspomagających jest obecnie 14 tys. różnego rodzaju sprzętów: wózki i skutery dla osób niepełnosprawnych ruchowo, urządzenia brajlowskie, narzędzia do komunikacji AAC, koncentratory tlenu, łóżka rehabilitacyjne, powiększalniki, aparaty słuchowe.

Z wypożyczalni może skorzystać każdy kto spełni warunki formalne (m.in. ważne orzeczenie o niepełnosprawności), złoży odpowiedni wniosek dostępny na stronie PFRON oraz wniesie kaucję zwrotną w stałej wysokości 2 proc. wartości sprzętu.

Deklaracja międzysektorowego partnerstwa

Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ponad 66 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce.

Spółka od lat podejmuje wiele działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz promuje różnorodność w miejscu pracy i jej pozytywny wpływ na rozwój firmy i włączającą kulturę organizacyjną. W maju tego roku podpisała deklarację międzysektorowego partnerstwa, którego celem jest istotny wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Od 2018 roku w Poczcie Polskiej obowiązuje także "Polityka zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością".

PR24.pl, IAR, PAP, DoS