more_horiz
Gospodarka

Trendy inwestycyjne na 2022 rok. Obiecujące sektory nowoczesnej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 07:00
Do 8 grudnia benchmark S&P 500 zyskał w tym roku 25 proc. To ponad dwukrotnie więcej niż 20-letnia średnia roczna stopa zwrotu z tego indeksu wynosząca około 11 proc. Nowy rok oznacza dla inwestorów nowe możliwości wzbogacenia się.
Trendy inwestycyjne na 2022 rok
Trendy inwestycyjne na 2022 rokFoto: Shutterstock/metamorworks

Analitycy, proszeni o wskazanie najbardziej pewnego trendu inwestycyjnego na rok 2022, zwracają uwagę na sektor cyberbezpieczeństwa. Roboty i hakerzy nie robią sobie dnia wolnego tylko dlatego, że gospodarka lub giełda borykają się z problemami, co pozwoliło na ewolucję rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego w kierunku usługi podstawowej dla firm każdej wielkości.

Bezpieczeństwo cybernetyczne nabrało jeszcze większego znaczenia w następstwie pandemii. W sytuacji gdy firmy zmuszone są do pracy zdalnej, wiele z nich skupiło się na obecności w internecie. Oznacza to, że jeszcze większa odpowiedzialność za ochronę danych przedsiębiorstw i klientów spoczywa na firmach zewnętrznych zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym.

Telemedycyna

Jednym z wiodących tematów inwestycyjnych jest telemedycyna. Wiąże się z nią jednak obawa, że rozwój biznesu może zahamować w nadchodzących kwartałach, gdy pandemia ustąpi, a pacjenci wrócą do gabinetów lekarskich i szpitali.

Choć prawdą jest, że tempo wzrostu branży może zwolnić po ogromnym skoku popytu na wirtualne wizyty w 2020 roku, to prognozowany wzrost dla telemedycyny jest nadal ogromny. Według firmy badawczej Frost & Sullivan światowy sektor telemedycyny ma rosnąć w tempie 38,2 proc. rocznie do 2025 roku.

Technologia finansowa (fintech)

Kolejnym niepowstrzymanym trendem, w który według analityków warto zainwestować, jest technologia finansowa. Jak sama nazwa wskazuje, firmy fintech wykorzystują technologię do ulepszania rozwiązań w zakresie usług finansowych dla konsumentów.

W czasie pandemii klienci bankowi byli zachęcani do dokonywania transakcji online lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jednak jeszcze przed pandemią byliśmy świadkami, jak przeważnie młodsze pokolenie konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych, aby płacić za towary i usługi, przelewać pieniądze oraz handlować akcjami i kryptowalutami.

Metaverse

Istotnym trendem inwestycyjnym w nadchodzących latach będzie metaverse. Metaverse to następna iteracja internetu, która pozwoli użytkownikom na interakcję z wirtualnymi środowiskami 3D.

Choć metaverse jest jeszcze w powijakach, sposoby na potencjalne zarabianie pieniędzy na wirtualnych światach wydają się mnożyć z tygodnia na tydzień. Istnieje możliwość inwestowania w bazowe technologie i produkty, które sprawiają, że wirtualne światy działają.

Pieniądze można również zarobić na zakupie wirtualnej ziemi i jej wynajmie, reklamie w metaversum i oczywiście na tworzeniu gier w wirtualnym świecie.

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl/ Motelyfool/ mib

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem