X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sytuacja w polskich firmach transportowych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 19:00
- Sytuacja polskich kierowców TIR-ów nie poprawiła się w ostatnich latach. Mamy niepewną sytuację i borykamy się z wieloma problemami - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Kucharski z NSZZ Solidarność. Gośćmi Debaty PR24 byli również: Piotr Mikiel z ZMPD, Tadeusz Kucharski z Solidarności, Andrzej Bogdanowicz z OZPTD i Maciej Wroński z ZPTILP.
Audio
  • 29.12.18 Debata PR24. Sytuacja firm transportowych
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Praca kierowcy to jazda, odpoczynek i czekanie. Czekanie przynosi czasem różne zdarzenia, również te nieciekawe. W tym momencie jest to specyfika tego zawodu. Ze strony pracodawców, chcielibyśmy żeby warunki pracy kierowców się poprawiały, ale uwarunkowania ekonomiczne dla tej branży są coraz trudniejsze - mówił Andrzej Bogdanowicz - Pewnych rzeczy nie przeskoczymy, a nowy rok ma przynieść kolejne podwyżki prądu i gazu, które również uderzają w naszą branżę - dodał.

- Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo istotna dla pracy kierowcy. Od lat podejmowane są działania, żeby poprawiać to bezpieczeństwo. Samochody są co prawda coraz bardziej przyjazne dla kierowcy i jego pracy, ale nadal kiepsko idzie nam z poprawą infrastruktury drogowej. Kierowcy skarżą się na przykład, że w weekend nie mogą znaleźć miejsca, aby zaparkować w jakimś miejscu zlokalizowanym w ciągu dróg - powiedział Piotr Mikiel - Infrastruktura transportowa powinna być dopasowana do potrzeb kierowców, zwłaszcza w sytuacji, kiedy zaostrza się przepisy - dodał.

- Jedną z podstawowych zasad, na których oparta była do tej pory Unia Europejska, była zasada swobody świadczenia usług. W tej chwili likwiduje się tę zasadę na rzecz zasady swobody przedsiębiorczości. Tym samym zmuszamy pracodawcę do przeniesienia się do kraju, w którym świadczy usługi. Wielu naszych kolegów zaczyna otwierać więc swoje spółki w Niemczech, Holandii, Belgii czy Danii, tylko dlatego, że łatwiej im pracować samochodami na tzw. niemieckich blachach - powiedział Maciej Wroński.

Więcej w całej audycji.

Debatę prowadziła Anna Grabowska.

PR24

______________________

Data emisji: 29.12.18 

Godzina emsiji: 18:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak