X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Połączenie MEN i MNiSW. Przemysław Czarnek pokazał, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 10:13
- Będzie mniej wiceministrów, niektóre departamenty zostaną połączone, inne będą oddzielne jak dotąd - poinformował we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany o zbliżające się połączenie MEN i MNiSW w jedno ministerstwo.
Siedziba MEN w budynku przy al. J. Ch. Szucha 25
Siedziba MEN w budynku przy al. J. Ch. Szucha 25Foto: Shutterstock

Od 1 stycznia 2020 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwo Edukacji Narodowej zostaną formalnie połączone i w ich miejsce powstanie jeden resort - Ministerstwo Edukacji i Nauki.

czarnek 1200 free.jpg
Minister edukacji i nauki: koniec stycznia i luty to okres, kiedy nauczyciele będą poddawani szczepieniom

"Będę i na Hożej, i na Szucha"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany był we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia o to połączenie, jego konsekwencje dla pracy urzędów oraz o to, gdzie będzie pracował jako szef nowego resortu - w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej czy w gmachu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj także:

- Jeśli chodzi o moje urzędowanie, to nic się nie zmieni, będę i na Hożej, i na Szucha, w zależności od tego, jakie sprawy będę załatwiał. Jeśli zaś chodzi o departamenty, to kilka takich, które się pokrywały w resortach, jak np. departament współpracy międzynarodowej, będą połączone, a te, które są tematycznie związane z danym resortem, z danym działem administracji rządowej - bo pamiętajmy zostają dwa działy administracji rządowej: edukacja narodowa i nauka i szkolnictwo wyższe - będą oddzielnie funkcjonować - odpowiedział Czarnek.

czarnek pap arch 1200 .jpg
Przemysław Czarnek: obowiązujące w ferie zakazy mają chronić przed umieraniem

Mniej wiceministrów

Odniósł się także do pytania o to, czy po połączeniu zmieni się liczba wiceministrów. - Tak, zmieni się. Spadnie ona chyba z łącznie z 10 osób kierownictwa do 8-7 osób. Dopytywany, o których wiceministrów chodzi, odpowiedział: - Jak się już okaże, to będziemy o tym mówić. Na razie wszyscy są na posterunku.

W skład kierownictwa MEN wchodzą: Dariusz Piontkowski - sekretarz stanu, Marzena Machałek - sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego oraz Maciej Kopeć - podsekretarz stanu.

Czytaj także:

W skład kierownictwa MNiSW wchodzą: Włodzimierz Bernacki - sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki, Wojciech Murdzek - sekretarz stanu, Anna Budzanowska - podsekretarz stanu, i Grzegorz Wrochna - podsekretarz stanu.

Na czele obu resortów stoi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

paw/

Czytaj także

"Dobry krok, który zapewni rozwój nauki". Maria Koc o "Pakiecie wolności akademickiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 19:25
- Warunkiem rozwoju nauki jest wolność akademicka, wolność nauczania, wolność słowa, wolność badań naukowych - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Maria Koc, komentując przygotowany przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka "Pakiet wolności akademickiej". Gościem "Debaty Jedynki" była także poseł PO, były minister edukacji narodowej, Krystyna Szumilas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek o gender studies: marksizm w czystej postaci, walka klas jest zastąpiona walką płci

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:14
- Rozważania na temat cispłciowości nie mają nic wspólnego z nauką, to głupota w czystej postaci – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do gender studies.
rozwiń zwiń