more_horiz
Wiadomości

Burza po wpisie Sikorskiego. Żaryn: skrajna nieodpowiedzialność

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 23:30
Jako "skrajną nieodpowiedzialność" ocenił minister w KPRM Stanisław Żaryn wpis na Twitterze europosła Radosława Sikorskiego (PO-KO). "Uwiarygodnianie rosyjskich kłamstw w takiej chwili szkodzi bezpieczeństwu Polski" - zaznaczył.
Sikorski oskarża USA ws. Nord Stream 2. Żaryn: szkodzi bezpieczeństwu Polski
Sikorski oskarża USA ws. Nord Stream 2. Żaryn: szkodzi bezpieczeństwu PolskiFoto: PAP/Mateusz Marek; Rafał Guz

"Thank you, USA" - napisał Sikorski na Twitterze we wpisie ze zdjęciem gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP napisał na Twitterze, że "rosyjska propaganda natychmiast po eksplozjach zaczęła promować insynuacje wobec Polski, Ukrainy i USA, oskarżając Zachód o agresję wobec Nord Stream 1 i Nord Stream 2".

Wpis Sikorskiego wywołał burzę. "Szkodzi bezpieczeństwu Polski"

"Uwiarygodnianie rosyjskich kłamstw w takiej chwili szkodzi bezpieczeństwu Polski. Skrajna nieodpowiedzialność" - ocenił Żaryn.

"Możecie być pewni. Ten wpis obiegnie wszystkie rosyjskie media. Nie mam żadnych wątpliwości wobec autora..." - napisał natomiast o wpisie Sikorskiego wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.

We wcześniejszym wpisie pełnomocnik rządu ocenił, że bezpodstawne insynuacje propagandy Rosji, która po informacjach o eksplozjach w pobliżu gazociągów Nord Stream 1 i 2 winą za wycieki gazu obarcza Ukrainę, Polskę, USA i cały Zachód, to akt terroryzmu informacyjnego.

"Akt terroryzmu informacyjnego". Żaryn o działaniach Rosji

Żaryn odniósł się wtedy do wpisów polskiego MSZ, które na Twitterze poinformowało, że minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozmawiał telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Danii Jeppem Kofodem.

Tematem rozmowy "były eksplozje odnotowane na Morzu Bałtyckim w pobliżu gazociągu Nord Stream" - zaznaczyło MSZ we wpisie.

Czytaj także:

PAP/pb

Zobacz także

Zobacz także