more_horiz
Wiadomości

"Prawo i Sprawiedliwość zawsze słuchało ludzi". Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami Sandomierza

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 13:00
Europoseł Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami Sandomierza. - Chcę, by w naszym ojczystym domu, to Polacy byli gospodarzami - my będziemy realizować to, czego wy oczekujecie. Dla PO polskość to nienormalność, a dla nas Przyszłość To Polska. Zwyciężymy - zapewniała była premier. Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują objazd kraju pod hasłem "Przyszłość to Polska".
Beata Szydło w Sandomierzu: to Polacy są pracodawcami  rządu
Beata Szydło w Sandomierzu: to Polacy "są pracodawcami " rząduFoto: PAP/Piotr Polak

SPOTKANIE BEATY SZYDŁO Z MIESZKAŃCAMI SANDOMIERZA - TRANSMISJA

Spotkanie z Beatą Szydło rozpoczęło się po godzinie 13.00. Była premier zaczęła między innymi od słów, że podczas spotkania "będziemy rozmawiać o Polsce i słuchać Polaków - w ten sposób rodził się program Prawa i Sprawiedliwości. Pamiętam rok 2015 i budzącą się wtedy nadzieję Polaków wraz ze zmianą, która nadchodziła".

Była premier stwierdziła, że "8 lat to dużo i zrobiliśmy wiele przez ten czas". - Ale to, że Polska jest krajem pięknym, rozwijającym się, to jest zasługa Polaków. Dziękuję wszystkim za to! Wy obdarzyliście mnie zaufaniem - mówiła. 


Posłuchaj
00:25 12246168_1.mp3 Beata Szydło o stawce wyborów (IAR)

 

Programy wprowadzone przez PiS

Szydło mówiła, że gdy w 2015 r. PiS wygrało wybory, to od razu przystąpiło do działania. -Wprowadziliśmy program 500 plus, który przywrócił polskiej rodzinie godność. Nie ma dzieci gorszych i lepszych - zaznaczyła.

- Wprowadziliśmy programy dla młodych ludzi, darmowe leki dla seniorów 75+. Zmniejszyliśmy wiek emerytalny. Została przeprowadzona reforma edukacji, a rodzice mają wybór, czy wysłać dzieci do szkoły w wieku 6 lub 7 lat - mówiła.

Na spotkaniu z mieszkańcami Sandomierza zaznaczyła, że warto zagłosować na Prawo i Sprawiedliwości. - Mamy swoje wady, czasami potrzebna była głębsza refleksja. Ale jak rządzi się krajem to potrzebni są mądrzy i uczciwi politycy. To Polacy są naszymi pracodawcami - podkreśliła. 

- Chcę, by w naszym ojczystym domu, to Polacy byli gospodarzami - my będziemy realizować to, czego wy oczekujecie. Dla PO polskość to nienormalność, a dla nas Przyszłość To Polska. Zwyciężymy - zapewniała.

Europoseł PiS mówiła też, że "Polska gospodarka jest w bezpiecznych rękach. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że nie musi być tak zawsze - za naszych poprzedników tak nie było. Ważne jest to, w czyje ręce Polacy oddają swoje sprawy".


Posłuchaj
00:33 12246121_1.mp3 Sandomierz: była premier Beata Szydło o dialogu (IAR)

 

Rządy PO-PSL

- Jestem jedną z Was, bo w Parlamencie Europejskim reprezentuję Ziemię Świętokrzyską, ale moim obowiązkiem jest walka o całą Ojczyznę. Widzę, jak to jest ważne, by stać po stronie polskich spraw - niestety nie wszyscy mają taką postawę - zauważyła. 

Europoseł zaznaczyła ponadto, że "stawką najbliższych wyborów będzie to, czy w Parlamencie będą realizowane polskie interesy". - Pamiętam kampanię z 2015r. i wtedy ludzie narzekali na brak komunikacji, urzędów pocztowych, czy komisariatów policji - mówiła.

Przypomniała, że "za czasów rządów PO-PSL rodziny nie miały perspektyw, bezrobocie było ogromne, emerytury były głodowe. Tych spraw i problemów ludzi było bardzo dużo. Polacy czuli, że ówczesny rząd nimi się nie interesuje".


Posłuchaj
00:30 12246144_1.mp3 Beata Szydło w Sandomierzu: to Polacy "są pracodawcami " rządu (IAR)

 

- Donald Tusk podwyższył wiek emerytalny, mimo że nie zapowiadali tego w kampanii. Jeżeli PO mówi, że nie zabierze programów wprowadzonych przez PiS, to najprawdopodobniej będzie z tym tak, jak z wiekiem emerytalnym - stwierdziła.

Była premier zaznaczyła, że "my szanujemy wolność ponad wszystko". - Sprzeciwiłam się na forum UE, aby Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej drugą kadencję. Nie zgadzam się, by ktoś kto nie reprezentuje polskiego interesu sprawował wysokie funkcje - zaznaczyła.

Jan Paweł II

Beata Szydło mówiła też o atakach medialnych na Jana Pawła II. - Wszyscy jesteśmy w Polsce równi i mamy takie same prawa. Nie możemy jako katolicy być traktowani gorzej. Będziemy bronić dobrego imienia Jana Pawła II. Nie dajmy się skłócić i podzielić - stwierdziła.

Jak zaznaczyła eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości, obrona dobrego imienia Ojca Świętego oraz innych polskich symboli to obrona wartości, które tworzą wspólnotę Polek i Polaków.

Posłuchaj
00:31 12246156_1.mp3 Sandomierz: była premier B. Szydło o obronie pamięci Jana Pawła II (IAR)

 

- Gesty nie są potrzebne Janowi Pawłowi II, on jest wielki i święty. Obrona dobrego imienia Jana Pawła II, jego wielkości jest potrzebna nam. Za dużo jest w Polsce agresji, za dużo jest w Polsce nienawiści - mówiła była premier.

Wcześniej europosłanka PiS Beata Szydło złożyła w Sandomierzu hołd Janowi Pawłowi II. Wraz z grupą parlamentarzystów swojego ugrupowania z regionu, złożyła kwiaty przed pomnikiem polskiego papieża w tym mieście.

W mediach społecznościowych Beata Szydło zamieściła nagranie, na którym podkreśla, że Jan Paweł II jest wybitną postacią, nie tylko dla Polaków.

Inauguracja trasy

Lider PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w piątek inaugurację trasy programowej partii rządzącej pod hasłem "Przyszłość to Polska". Jak zapowiedział, politycy PiS, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, przeprowadzą tysiące spotkań przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. - Drużyna PiS przeprowadzi tysiące rozmów z Polakami, co musi być jeszcze załatwione, by Polska była silniejsza i bezpieczna - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Spotkania z politykami PiS odbędą się również w niedzielę. Europoseł Elżbieta Rafalska - w Gorzowie Wielkopolskim, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg - w Ostrowie Wielkopolskim, marszałek Sejmu Elżbieta Witek - w Świdnicy, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska - w Siedlcach, minister zdrowia Adam Niedzielski - w Pile, poseł Czesław Hoc - w Białogardzie, wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek - w Bogatyni, a wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed - w Bielsku-Białej.

Czytaj także:

***

Twitter/IAR/pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także