more_horiz
Wiadomości

Niemcy obserwują budowę CPK. Polskie lotnisko odbierze im pasażerów?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 11:02
Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze o planowanym megalotnisku na Mazowszu i zastanawia się nad skutkami tej inwestycji dla portów lotniczych w Niemczech - informuje dw.com. 
Koncepcja Centralnego Portu Komunikacyjnego
Koncepcja Centralnego Portu KomunikacyjnegoFoto: Cpk.pl

Jak wskazuje "FAZ" polski rząd, mimo głosów krytycznych, podtrzymuje poparcie dla projektu, który "mógłby konkurować z lotniskami we wschodnich i środkowych Niemczech".

cpk 12.jpg
"CPK jest potrzebny do powstania nowego systemu transportowego". Marcin Horała o przyszłym porcie

Gazeta przypomina, że jedna z tras kolejowych ma połączyć polskie lotnisko z Frankfurtem nad Odrą. Blisko o połowę ma też zredukować czas podróży między Berlinem a Warszawą. To z kolei, zgodnie z prognozą CPK, może skłonić mieszkańców niemieckiej stolicy do latania z Polski. 

"Zgodnie z planem na nowe lotnisko można będzie z Berlina szybciej dojechać pociągiem niż na lotnisko we Frankfurcie nad Menem" - czytamy.

Niemiecki tytuł podkreśla również, że polski port ma oferować także dużą liczbę połączeń międzykontynentalnych - czego nie będzie na nowym berlińskim lotnisku BER.

Czytaj także:

"Czy zatem już wkrótce znacznie większa część niemieckiego ruchu lotniczego będzie obsługiwana przez Polskę?" - stawia pytanie "FAZ". 

Przedstawiciele portów lotniczych naszego zachodniego sąsiada zauważają, że "obserwuje się stały wzrost liczby podróżnych z Czech i Polski", ale "jest za wcześnie, by mówić o przesunięciach w liczbie pasażerów". 

dw.com/fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem