more_horiz
Wiadomości

Rozbito "wojskową elitę" Rosjan. Ukraińcy przechwycili kolejną rozmowę okupanta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 11:26
Jak poinformowała ukraińska agencja Unian, Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przechwyciła rozmowę telefoniczną, z której wynika, że oddziały Zachodniego Okręgu Wojskowego zostały doszczętnie rozbite przez ukraińskie wojsko. Jak zaznaczono, ocaleli jedynie ci, którzy odmówili udziału w ataku na Ukrainę.
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: rosyjskie oddziały Zachodniego Okręgu Wojskowego zostały rozbite
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: rosyjskie oddziały Zachodniego Okręgu Wojskowego zostały rozbiteFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

SBU przechwyciła rozmowę żołnierza stacjonującego w obwodzie Charkowskim, który rozmawiał z żoną. - Okręgu zachodniego już nie ma, został w Rosji, to są ci, co odmawiają. Razem ze mną tylko ci ze wschodu się kręcą, tych z zachodu już prawie nie ma. Cały sprzęt zniszczony, to wieżyczka nie działa, to koła przebite, to jeszcze co innego - opowiada żonie okupant.

- Zginęło wielu oficerów, brakuje kierowców, a siły piechoty wykorzystywane są jako "żywe mięso". Dlatego też walczymy na ilość i faktycznie drepczemy w miejscu - dodał.

SBU wyjaśnia, że w skład Zachodniego Okręgu Wojskowego wchodzi Moskwa i Petersburg "elita wojskowa", którą szykowano do starcia z NATO -  podała ukraińska agencja Unian.

Straty rosyjskiej armii

Od początku inwazji na Ukrainie zginęło około 34 430 Rosjan. Sztab generalny ukraińskiej armii szacuje, że w wyniku wczorajszych walk zginęło około 200 rosyjskich żołnierzy. Największe straty Rosjanie ponieśli w okolicach Bahmutu. 

Od początku wojny Rosja straciła 1504 czołgi i 3632 pojazdy opancerzone. Ukraińska armia zestrzeliła 216 rosyjskich samolotów, 183 helikoptery, 137 rakiet i 620 dronów. Zatopiła też 14 okrętów.

Rosjanie stracili 756 systemów artyleryjskich, 240 wieloprowadnicowych systemów rakietowych i 99 systemów obrony przeciwlotniczej. Ponadto ukraińskie wojsko zniszczyło 2548 rosyjskich pojazdów wojskowych i cystern.

Czytaj także:

Zobacz także: Wojciech Skurkiewicz w "Sygnałach dnia"

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem