more_horiz
Wiadomości

Prezydent Ukrainy: wszyscy zwyrodnialcy odpowiedzą za swoje czyny, za terror, tortury, grabieże

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 23:50
 - Ukraina i jej partnerzy zdobywają coraz więcej informacji o osobach bezpośrednio odpowiedzialnych za terror i tortury, za tak zwaną filtrację i deportację naszych obywateli, za grabieże; wszyscy ci zwyrodnialcy na pewno odpowiedzą za swoje czyny – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. - Gdy zło osiąga taką skalę, milczenie jest równoznaczne ze współudziałem. A odmowa walki ze złem jest pomocą dla tego zła - powiedział także.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiFoto: Shutterstock.com/Dmytro Larin

Pracujemy nad nowymi sankcjami przeciwko Rosji i nad tym, by obywatele terrorystycznego państwa poczuli odpowiedzialność za to, co się dzieje - powiedział Zełenski w tradycyjnym wieczornym wystąpieniu.

Według ukraińskiego prezydenta "dyskusja o ograniczeniach wizowych w Europie dla posiadaczy rosyjskich paszportów codziennie staje się coraz głośniejsza, dołączają się do niej nowe państwa i kolejni politycy. W końcu powinno to doprowadzić do konkretnych decyzji".

- Jestem wdzięczny oficerom naszych służb, obrońcom praw człowieka, dziennikarzom i tym wszystkim, którzy nie ustają w wysiłkach, by ustalić wszystkie dane rosyjskich morderców. Powinniśmy jednak pamiętać, że gdy zło osiąga taką skalę, milczenie jest równoznaczne ze współudziałem. A odmowa walki ze złem jest pomocą dla tego zła – podkreślił Zełenski.

Ukraiński przywódca zwrócił się do obywateli Rosji: "Uważam, że jeżeli macie obywatelstwo Rosji i milczycie, znaczy to, że nie walczycie. To z kolei oznacza, że popieracie działania Rosji. Gdziekolwiek jesteście, czy w Rosji, czy za granicą – wasze głosy powinny wyrażać poparcie dla Ukrainy, brzmieć przeciwko tej wojnie".

Posłuchaj
00:35 Zełenski IAR.mp3 Zełenski: im silniejsza będzie Ukraina, tym Rosja będzie słabsza, a co za tym idzie, tym mniej czasu potrwa wojna. Wszyscy na Ukrainie, wszyscy żyjący w wolnym świecie muszą zrobić wszystko, co w ich mocy i wszystko, co możliwe, aby Rosja i popierający wojnę zapłacili za terror siany przez rosyjskie państwo (IAR)

Czytaj także:

***

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

.

PAP/IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także