more_horiz
Wiadomości

"Rekonwalescencja przebiega prawidłowo". Watykan podał nowe informacje o zdrowiu papieża

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 20:12
Stan zdrowia papieża po przebytej wczoraj operacji jamy brzusznej w rzymskiej klinice Gemelli jest stabilny, a rekonwalescencja przebiega prawidłowo. Poinformowało o tym w komunikacie Biuro Prasowe Watykanu.
Stan zdrowia papieża po przebytej wczoraj operacji jamy brzusznej w rzymskiej klinice Gemelli jest stabilny
Stan zdrowia papieża po przebytej wczoraj operacji jamy brzusznej w rzymskiej klinice Gemelli jest stabilnyFoto: PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Dyrektor Biura Matteo Bruni w krótkiej nocie napisał, że parametry dotyczące układu krążenia i oddechowego papieża nie odbiegają od normy. Ojciec Święty przez cały dzień odpoczywał. Karmiony jest płynną dietą. Po południu, w uroczystość Bożego Ciała, przyjął Eucharystię.

Uroczystość Bożego Ciała

Wśród wielu napływających z całego świata dowodów wsparcia papieża szczególnie poruszył plakat z życzeniami powrotu do zdrowia, który przesłała mu rodzina małego chłopca Miguela Angela. Franciszek ochrzcił go 31 marca na oddziale onkologii dziecięcej kliniki Gemelli.

Papież był wówczas hospitalizowany w związku z zapaleniem płuc. Dyrektor Bruni dodał, że papież podziękował za życzenia osobiście w krótkiej rozmowie telefonicznej.

Franciszka operował profesor chirurgii Sergio Alfieri. Także on przeprowadził zabieg chirurgiczny w lipcu 2021 roku, gdy Ojciec Święty przeszedł poważną operację jelit.

Po środowej operacji papież został przewieziony do swojego pokoju na dziesiątym piętrze kliniki Gemelli.

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także