Konflikt w Strefie Gazy. Po odcięciu przez Izrael komunikacji nie można sprowadzić karetek do rannych

Telewizja Al-Dżazira poinformowała, że Palestyńczycy nie są w stanie dodzwonić się do pogotowia ratunkowego po tym, jak izraelskie bombardowania pozbawiły ludność cywilną dostępu do internetu i telefonii komórkowej w Strefie Gazy.

2023-10-28, 11:25

Konflikt w Strefie Gazy. Po odcięciu przez Izrael komunikacji nie można sprowadzić karetek do rannych
Strefa Gazy. Media: po odcięciu komunikacji przez Izrael nie można sprowadzić karetek; rannych wozi się prywatnymi autami. Foto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Ranni i zmarli są przewożeni prywatnymi samochodami. "Gaza została pozbawiona prądu" - ogłosiła firma Paltel, największy dostawca usług telekomunikacyjnych w Gazie.

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus oznajmił, że utracono kontakt z personelem WHO, placówkami służby zdrowia i ich pracownikami. Również ruch Czerwonego Półksiężyca oświadczył, że utracił kontakt z salą operacyjną w mieście Gaza.

Organizacja Lekarze bez Granic poinformowała, że nie była w stanie skontaktować się z niektórymi palestyńskimi kolegami i szczególnie martwi się o "pacjentów, personel medyczny i tysiące rodzin szukających schronienia w szpitalu Al Shifa i innych placówkach".

Atak Hamasu i odwet Izraela

Uderzenie Hamasu, przeprowadzone 7 października ze Strefy Gazy, skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską.

REKLAMA

W ciągu trwającego od 21 dni konfliktu zginęło już około 1,4 tys. obywateli Izraela i ponad 7,3 tys. mieszkańców Strefy Gazy.

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: Raport Wojciecha Cegielskiego z konfliktu w Strefie Gazy

PAP, IAR/łl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej