X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UOKiK sprawdzi ceny produktów rolnych. Jan Krzysztof Ardanowski: nie ma powodów do podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:15
- Nie ma powodów do znacznego wzrostu cen produktów rolnych - uważa minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Wystąpił więc do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przeanalizowanie cen.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Yummypic/Shutterstock

- Wystąpiłem do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przeanalizowanie aktualnej struktury cen żywności, ze szczególnym uwzględnieniem rynku drobiu, wieprzowiny i warzyw - poinformował szef resortu rolnictwa.

Zdaniem ministra Ardanowskiego nie ma istotnych powodów do znacznego wzrostu cen tych produktów, dlatego UOKiK powinien sprawdzić, co powoduje wzrost cen, jeżeli mamy dziś do czynienia z bardzo niską ceną energii elektrycznej, bardzo niskimi cenami paliw oraz brakiem wzrostu, a raczej ze spadkiem płac.

Szef resortu przyznał, że wiosną normalną sprawą jest wysoki poziom cen na przykład truskawek, gdyż są to pierwsze zbiory w roku i dotyczą owoców spod osłon.

pole rolnictwo uprawa wieś 1200.jpg
Tarcza antykryzysowa ochroni także rolników

Przestrzegał natomiast przed porównywaniem cen produktów nieporównywalnych, jak ziemniaków i batatów.

- Jeżeli po dokładnej analizie okaże się, że wzrosty cen są nieuzasadnione, to muszą zostać zastosowane odpowiednie kary wobec winnych - podkreślił.

warzywa owoce1200.jpg
Ceny hurtowe warzyw przed Wielkanocą. Znamy dane z giełdy w Broniszach

- Nie wykluczam też, że jeżeli okaże się to konieczne, to zostanie wdrożony mechanizm wyznaczania cen maksymalnych - zapowiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Czytaj także

Handel na jednakowych zasadach dla wszystkich. Pilotaż Platformy Żywnościowej

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 15:39
Na 1 marca zaplanowano pilotażowe uruchomienie Platformy Żywnościowej - czyli zorganizowanego rynku rolnego, na którym będzie prowadzony handel wybranymi towarami rolno-spożywczymi. Projekt w tej formie będzie realizowany do 31 sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort rolnictwa: więcej czasu na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 18:30
- Jeżeli domagają się tego rolnicy, termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie będzie przedłużony o miesiąc, do 15 czerwca - zapowiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS: rośliny uprawne dobrze zniosły ciepłą zimę

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 13:15
Z badań polowych przeprowadzonych przez rzeczoznawców wojewódzkich w lutym i marcu br. wynika, że w tym roku uprawy ozime przezimowały znacznie lepiej niż w 2019 roku, praktycznie bez strat - poinformował w środę GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego: susza może odbić się na eksporcie żywności

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 13:18
Mniejsza podaż krajowych zbóż, roślin paszowych oraz warzyw i owoców może przełożyć się nie tylko na spadek polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych, ale i na wzrost cen żywności w Polsce - ocenili analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszkodowanie z powodu suszy i ASF. Wiemy, na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 11:30
Od czwartku 7 maja do końca sierpnia rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź ASF, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy w ramach programu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej". 
rozwiń zwiń