X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Donald Tusk nie sprostał sytuacji". Publicyści o tajnej naradzie po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 10:00
- Wygląda na to, że Edmund Klich specjalnie został pozbawiony doradztwa, aby wybrać procedury i konwencję, które nie są zbyt korzystne dla Polski, ale odpowiadają Rosjanom - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), który z prof. Jackiem Reginią-Zacharskim (Uniwersytet Łódzki) i Miłoszem Manasterskim (Agencja Informacyjna) komentował nagrania z tajnej narady u Donalda Tuska.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock.com

Prof. Jacek Reginia-Zacharski wskazywał w Polskim Radiu 24, że obraz, który wyłania się z nagrań z narady u Donalda Tuska, jest uderzający.

- Edmund Klich w chwili jednej z najpoważniejszych katastrof w historii współczesnej państwa, zostaje wysłany do Rosji i pozostawiony sam sobie. Wstrząsające jest, że musiał prosić Rosjan nawet o samochód, żeby być mobilnym na terenie Federacji Rosyjskiej. Takie kwestie powinno załatwiać państwo polskie - powiedział politolog.

Posłuchaj
50:37 PR24_mp3 2021_03_20-09-06-49.mp3 "Donald Tusk nie sprostał sytuacji". Publicyści o tajnej naradzie po katastrofie smoleńskiej (Debata PR24)

Profesor zwracał uwagę na to, że "przerażający jest fakt, że szef polskiego rządu nie miał nawet minuty czasu na rozmowę z Klichem w tak nadzwyczajnej sytuacji". - Edmund Klich na dosyć długi czas został pozbawiony nawet łączności szyfrowanej. To kuriozalne i nieodpowiedzialne - ocenił gość Polskiego Radia 24.

- Można odnieść wrażenie, że Edmund Klich nie został wysłany do Rosji po to, aby wyjaśnić coś ws. katastrofy smoleńskiej, ale tylko dlatego, że wypadało kogoś tam wysłać. Polska zachowała się jakby nie chciała tej sprawy rozwiązać - dodał profesor.

donald tusk pap arch 1200 .jpg
Sellin o nagraniach narady u Tuska: mieliśmy katastrofę państwa polskiego

"Donald Tusk i polski rząd skapitulował"

Miłosz Manasterski podkreślał na naszej antenie, że "katastrofa smoleńska zapisała się w historii Polski, Europy i świata". - W chwili, gdy tracimy głowę państwa i elity, powinien nastąpić zmasowany "atak" polskich urzędników i specjalistów w celu wyjaśnienia sprawy. Rząd Donalda Tuska temu nie sprostał - powiedział.

- Ze względu na samą mentalność Rosjan i to jak funkcjonuje Rosja, Donald Tusk powinien rozmawiać ze stroną rosyjską nie jako głowa bezbronnego państwa, które nie wie co robić, ale na zasadach partnerskich, pokazując swoją siłę i angażując zasoby NATO - tłumaczył.

Czytaj także: 

Artur Wróblewski podkreślał, że polski rząd z premierem Donaldem Tuskiem na czele skapitulował w 2010 roku, oddając inicjatywę stronie rosyjskiej.

- A nawet nie tyle co skapitulował, a sabotował działania mające na celu wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej - dodał politolog.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja: "Debata w PR 24"

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Goście:  Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki), Artur Wróblewski (politolog, Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 20.03.2021

Godz. emisji: 09.06

ks

Czytaj także

"Jeśli chodzi o badanie katastrofy smoleńskiej, można było osiągnąć więcej". Edmund Klich o "naradzie u Tuska"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 15:20
- Niedociągnięcia strony rosyjskiej były oczywiste. Rząd Donalda Tuska nie nagłaśniał tego na arenie międzynarodowej - powiedział Edmund Klich, po katastrofie smoleńskiej akredytowany jako przedstawiciel Polski przy MAK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nic zaskakującego". Libicki o nagraniu z tajnego spotkania u Tuska

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 16:15
- Dyskusja toczy się wokół tego, czy wybór konwencji chicagowskiej do wyjaśniania tej katastrofy był właściwy, czy też nie. Nagrano kawałek tej samej dyskusji, z tą różnicą, że mówi o tym Donald Tusk. Nie widzę w tym niczego zaskakującego - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MON: Tusk uległ Rosjanom, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 20:49
- Donald Tusk i jego gabinet w kwestii wyjaśniana przyczyn katastrofy smoleńskiej uległ Rosjanom. W obliczu ujawnionych ostatnio nagrań powinien on stanąć przed Trybunałem Stanu - ocenił wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.
rozwiń zwiń