WTA Finals CANCUN 2023: Świątek pokonała Pegulę w finale! WYNIKI turnieju mistrzyń

2023-11-06, 23:45

Uczestniczki turnieju WTA Finals 2023. Foto: Twitter/WTA

Iga Świątek w świetnym stylu wygrała wszystkie mecze grupowe WTA Finals w Canckun, potem w półfinale imprezy pokonała Arynę Sabalenkę, a w finale Jesikę Pegulę.

W Cancun Iga Świątek w pierwszym meczu pokonała Marketę Vondrousovą 7:6 (7-3), 6:0, potem wygrała z Gauff 6:0, 7:5, a w ostatnim spotkaniu wygrała z Tunezyjką Ons Jabeur (nr 6.) 6:1, 6:2. Z kompletem trzech zwycięstw Polka awansowała do półfinału.

W drugiej grupie znalazły się prowadząca w światowym rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka, Jelena Rybakina z Kazachstanu, Amerykanka Jessica Pegula oraz Greczynka Maria Sakkari.

W tej grupie najlepiej poradziła sobie Pegula, pewnie wygrała wszystkie pojedynki. Następnie amerykańska tenisistka pewnie pokonała swoją rodaczkę Gauff i jako pierwsza awansowała do finału. Drugi półfinał, między Igą Świątek a Aryną Sabalenką rozgrywany był dwuetapowo - najpierw został przerwany przez złe warunki atmosferyczne przy stanie 2:1 i 30:30 dla Polki. Przerwa nie przeszkodziła Polce, która pewnie pokonała rywalkę 6:3, 6:2.

Jessica Pegula - Aryna Sabalenka 6:4, 6:3
Jelena Rybakina - Maria Sakkari 6:0, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2)

WTA Finals - gra o wielkie pieniądze

Za sam udział, jak i za każde zwycięstwo w fazie grupowej, zawodniczki otrzymają 198 tysięcy dolarów (ponad 838 tys. zł). Awans do półfinału to kolejne 54 tysiące (przeszło 228 tys. zł), do finału - 756 tysięcy (ok. 3,2 mln zł), a triumf w finale - 1,476 miliona (ponad 6,2 mln zł).

Jeśli dana tenisistka wygra imprezę bez żadnej porażki, to na jej konto wpłynie 3 048 000 dolarów.

Świątek znów numerem "1"?

Gra toczy się o rankingowe punkty. Świątek na twardych kortach w Cancun ma szansę odzyskać prowadzenie na liście WTA.

Jeśli Świątek okaże się najlepsza w Meksyku, wróci na pierwsze miejsce listy WTA.