more_horiz
Wiadomości

Paulo Sousa opuszcza reprezentację Polski. PZPN reaguje, będzie nadzwyczajne posiedzenie zarządu

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 14:55
Wszystko wskazuje na to, ze Paulo Sousa opuści reprezentację Polski tuż przed barażami o MŚ w Katarze. Cały czas trwają spekulacje, kto zastąpi Portugalczyka. Prezes PZPN Cezary Kulesza zwołał na 29 grudnia nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Prezes PZPN Cezary Kulesza zwołał na środę, 29 grudnia nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej ws. Paulo Sousy
Prezes PZPN Cezary Kulesza zwołał na środę, 29 grudnia nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej ws. Paulo SousyFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa chce zakończyć współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej 
  • W niedzielę 26 grudnia Cezary Kulesza, prezes PZPN poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu
  • Wygląda więc na to, że potwierdzi się widoczna w jego karierze tendencja - Portugalczyk rzadko utrzymuje posadę dłużej niż przez kilkanaście miesięcy

Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski

Paulo Sousa pracuje z reprezentacją Polski od stycznia tego roku, poprowadził Biało-Czerwonych w 15 spotkaniach, w tym podczas Euro 2020, kiedy to nie udało się wyjść z grupy. 

Najbliższym celem selekcjonera mają być baraże, które zadecydują o udziale w mundialu w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

W niedzielę 26 grudnia prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że Paulo Sousa poprosił go o zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - podkreślił Kulesza.

Sousa na razie milczy, ale jego agent poinformował, że Portugalczyk wciąż nie podpisał nowego kontraktu z klubem Flamengo Rio de Janeiro, gdzie miałby rozpocząć pracę w pierwszych dniach stycznia.

W mediach cały czas trwają spekulacje, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, choć wszystko wskazuje na to, że najpoważniejszym kandydatem, jest były trener kadry... Adam Nawałka. 

PZPN reaguje ws. Sousy

Jeszcze w poniedziałek 27 grudnia PZPN poinformował, że na środę 29 grudnia prezes związku Cezary Kulesza zwołał nadzwyczajne posiedzenie zarządu. 

Ponadto w grudniu odbyło się spotkanie Sousy z Kuleszą, po którym prezes PZPN zapewnił, że atmosfera została oczyszczona. Okazuje się jednak, że Paulo Sousie coś jednak nie pasuje i chce zostawić kadrę Biało-Czerwonych na kilka tygodni przed barażami o MŚ

O zatrudnieniu 51-letniego obecnie Sousy przez PZPN ówczesny prezes Zbigniew Boniek poinformował 21 stycznia. Portugalczyk zastąpił zwolnionego Jerzego Brzęczka. Został 48. selekcjonerem reprezentacji Polski w historii, a pierwszym szkoleniowcem z Portugalii w tej roli.

Posłuchaj
00:26 PZPN 1.mp3 Kazimierz Oleszek, były oficer prasowy PZPN, delegat UEFA i wieloletni dziennikarz sportowy jest zszokowany, że Paulo Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu (IAR)

Posłuchaj
00:29 PZPN 2.mp3 Kazimierz Oleszek współpracował z innym zagranicznym trenerem kadry Leo Beenhakkerem. "Zasady współpracy Holendra z PZPN wyglądały wtedy zupełnie inaczej niż w przypadku Paulo Sousy" - dodaje (IAR)

Jan Tomaszewski: to najszczęśliwsza dymisja w historii polskiej piłki

Czytaj także:

/Twitter/PZPN

Zobacz także

Zobacz także