more_horiz
Wiadomości

Ile naprawdę Fernando Santos zarobi w Polsce? "To mocno przestrzelona kwota"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 18:53
Kontrakt, który Fernando Santos podpisał z polską federacją, obowiązuje do zakończenia MŚ 2026. Jak ujawnił Sekretarz Generalny PZPN Łukasz Wachowski, zawarte w umowie zapisy nie dotyczą jedynie wyników reprezentacji Polski.
Fernando Santos został zaprezentowany jako selekcjoner reprezentacji Polski
Fernando Santos został zaprezentowany jako selekcjoner reprezentacji PolskiFoto: PAP/Leszek Szymański

- Kontrakt zawiera dwa cykle eliminacyjne, które nierozerwalnie się ze sobą wiążą, a w międzyczasie jest jeszcze Liga Narodów. Trener będzie miał też dodatkowe obowiązki, dotyczące szkolenia utalentowanych zawodników i tworzenia indywidualnych ścieżek rozwoju piłkarzy, którzy predestynują do gry w reprezentacji - oświadczył w rozmowie z dziennikarzami Wachowski. - Jest to projekt wieloletni, ale mamy w nim strefy buforowe, w których przy niespełnieniu się pewnych warunków możemy rozmawiać o rozstaniu - dodał. 

Sekretarz Generalny PZPN zdradził, że osiągnięcie porozumienia z Fernando Santosem kosztowało związek "kilka dni wytężonej pracy".

- Przy takich negocjacjach najważniejsze jest ustalenie warunków brzegowych. Musimy wiedzieć, ile możemy "dać" selekcjonerowi - nie chodzi tutaj o pieniądze. Kiedy one zostaną wytyczone, sprawa staje się dość prosta - pozostaje praca legislacyjna, przygotowanie kontraktu. Kilka dni pracy po 12 godzin dziennie i wszystko jest zrobione - tłumaczy,

Wachowski zdementował również doniesienia, jakoby Fernando Santos miał zarabiać w Polsce 3 mln euro za rok pracy. - Przestrzeń medialna żyje swoim życiem. To bardzo wysokie kwoty i zostały mocno "przestrzelone". Ja patrzę na cały sztab szkoleniowy. Ta kwota nie jest aż tak wysoka - zapewnia działacz.

Sekretarz Generalny PZPN Łukasz Wachowski o kontrakcie Fernando Santosa

Czytaj także:

Polskieradio24.pl

bg

Zobacz także

Zobacz także