more_horiz
Wiadomości

Fernando Santos zamieszka w Polsce. Wiemy, kiedy Portugalczyk na stałe przeniesie się do naszego kraju

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 20:31
Fernando Santos niebawem na stałe przeprowadzi się do Polski i rozpocznie pracę z naszą reprezentacją. Jak podaje Mateusz Ligęza z Radia Zet, portugalski szkoleniowiec zjawi się w Warszawie w najbliższy wtorek lub środę.
Fernando Santos i Cezary Kulesza 1200.jpg
Fernando Santos i Cezary Kulesza 1200.jpgFoto: PAP/Leszek Szymański

Fernando Santos został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski 24 stycznia. Po kilku dniach spędzonych w Polsce 68-letni szkoleniowiec udał się na urlop, podczas którego odwiedził m.in. Jerozolimę, gdzie wraz z małżonką odbył pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Na pierwszej konferencji prasowej Santos obiecał, że wraz z najbliższą rodziną na stałe zamieszka w Polsce, by lepiej poznać kraj swojego nowego pracodawcy. Wszystko wskazuje na to, że Portugalczyk dotrzyma słowa i już w najbliższym czasie wprowadzi się do swojego nowego domu.

Jak informuje Mateusz Ligęza, w najbliższy wtorek lub środę Santos przyleci na stałe do Warszawy. Portugalczyk rozpocznie przygotowania do pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski.

Santos zadebiutuje na ławce trenerskiej polskiej kadry 24 marca przy okazji meczu z Czechami w ramach eliminacji do Euro 2024. Podczas marcowego zgrupowania Biało-Czerwoni zmierzą się także z Albanią.

Kontrakt Portugalczyka z PZPN-em obowiązuje do zakończenia MŚ 2026. Władze związku podkreślają jednak, że w umowie zapisane są punkty, pozwalające na wcześniejsze zakończenie współpracy w razie niesatysfakcjonujących wyników.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<<

Rywale reprezentacji Polski

Czytaj także:

bg/Radio Zet

Zobacz także

Zobacz także