more_horiz
Wiadomości

Media: w poniedziałek Fernando Santos spotka się z Robertem Lewandowskim

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 08:13
Fernando Santos ma już za sobą trzy mecze Ekstraklasy, a jego ostatnim przystankiem było spotkanie Legii Warszawa z Cracovią w stolicy. Według informacji Sebastiana Staszewskiego z "Interii" selekcjoner reprezentacji Polski w poniedziałek ma się spotkać w Barcelonie z kapitanem kadry Robertem Lewandowskim.
Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos ma się spotkać z kapitanem kadry Robertem Lewandowskim - informuje portal Meczyki.pl
Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos ma się spotkać z kapitanem kadry Robertem Lewandowskim - informuje portal "Meczyki.pl"Foto: Shutterstock.com/viewimage/Dziurek

68-letni Fernando Santos został 24 stycznia przedstawiony jako następca Czesława Michniewicza, z którym PZPN nie przedłużył kontraktu. Od tygodnia Santos wraz ze swoim sztabem szkoleniowym jest już w Warszawie. Ma już za sobą sotkanie z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami szefa krajowego związku, nowy selekcjoner kadry wybierał się na trzy mecze Ekstraklasy. Fernando Santos obserwował z bliska mecze: Lechia Gdańsk - Widzew Łódź, Wisła Płock - Lech Poznań oraz Legia Warszawa - Cracovia. 

Media: Fernando Santos odwiedzi Roberta Lewandowskiego w Barcelonie

Jeszcze kilka dni temu "Meczyki.pl" informowały, że Santos ma w planach również spotkanie z kapitanem kadry Robertem Lewandowskim oraz Kamilem Glikiem. Najpierw ma zacząć od odwiedzin napastnika Barcelony, by potem porozmawiać z wicekapitanem Biało-Czerwonych. 

Teraz poznaliśmy terminy najbliższych planów selekcjonera. Według "Interii" Santos już w poniedziałek spotka się z "Lewym" w Barcelonie i jeszcze tego samego dnia wróci wieczorem do Warszawy.

Kiedy rozmowa z Kamilem Glikiem?

W przypadku Glika początkowo trener również miał lecieć do Włoch, jednak wicekapitan reprezentacji Polski ma problemy łąkotką i wkrótce przejdzie zabieg artroskopii. Sebastian Staszewski przekazał, że zawodnik Benevento Calcio w czwartek pojawi się w stolicy, skąd uda się do Poznania do lekarza kadry Jacka Jaroszewskiego. Wszystko wskazuje na to, że do rozmów dojdzie po operacji obrońcy.

Fernando Santos zadebiutuje w reprezentacji Polski 24 marca. Biało-Czerwoni rozpoczną wówczas eliminacje Euro 2024 - z Czechami w Pradze. Trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią, wciąż nie jest przesądzone, czy na PGE Narodowym w Warszawie.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Były reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak o zatrudnieniu Fernando Santosa jako selekcjonera kadry:

Czytaj także:


Polskieradio24.pl

/Interia

Zobacz także

Zobacz także