more_horiz
Wiadomości

Kacper Sztuka wygrał w Walencji! 17-letni Polak liderem Formula Winter Series

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 10:50
Kacper Sztuka nie zwalnia tempa i kontynuuje zwycięską passę w nowym cyklu Formula Winter Series. Po dublecie na hiszpańskim torze Jerez de la Frontera Polak dołożył triumf w kolejnym wyścigu w Walencji. Sztuka pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej FWS. 
Kacper Sztuka w nowym cyklu w sezonie 2023 Formula Winter Series. Polak prowadzi w klasyfikacji generalnej
Kacper Sztuka w nowym cyklu w sezonie 2023 Formula Winter Series. Polak prowadzi w klasyfikacji generalnej Foto: print screen/Facebook/Kacper Sztuka Racing

Sztuka rozpoczął sezon 2023 od rywalizacji w nowo powstałej - Formula Winter Series, której cztery rundy odbędą się w lutym i marcu w Hiszpanii. 17-letni kierowca ma już za sobą starty w dwóch pierwszych wyścigach w Jerez, gdzie zaliczył dwa dublety, dorzucając wcześniej dwa razy pole position.

Kacper Sztuka powiększa przewagę w klasyfikacji generalnej Formula Winter Series. Polak wygrywa w Walencji

Kacper Sztuka ściga się w barwach niemieckiego zespołu US Racing. Po wygranej w Jerez polski kierowca jest liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 97 punktów. Podium uzupełniają zespołowi koledzy Sztuki - Duńczyk Frederik Lund (64 pkt) oraz Australijczyk Gianmarco Pradel (52 pkt). 

Po występach w Jerez stawka przeniosła się do Walencji, gdzie ścigano się na torze Circuit Ricardo Tormo. W pierwszym wyścigu wygrał Włoch Matteo De Palo z hiszpańskiej ekipy Campos Racing, który zdobył również pole position. Kacper Szutka zajął drugie miejsce, co pozwoliło mu się umocnić na prowadzeniu w "generalce".

W drugiej rundzie w Walencji 16-letni Polak, mimo że De Palo dołożył drugie pole position, nie miał sobie równych i powiększył dorobek punktowy, dokładając trzecie zwycięstwo w Formula Winter Series. Sztuka w dwóch wyścigach w Walencji miał również najszybsze okrążenie.

Kiedy kolejna runda Formula Winter Series?

Następnie zawodnicy będą się ścigać w Nawarze (3-5 marca), a zakończą zmagania na dobrze znanym z F1 torze Montmelo pod Barceloną w dniach 10-12 marca.

W minionym sezonie Kacper Sztuka startował w ADAC F4 oraz we włoskiej F4, jednak podobnie jak w przypadku innych młodych polskich kierowców zmagał się z problemami dotyczącymi budżetu.

W ostatnich dniach pojawiła się informacja między innymi o tym, że 19-letni Piotr Wiśnicki został kierowcą zespołu PHM Racing, startującego w Formule 3 oraz o tym, że Tymek Kucharczyk będzie startował w brytyjskiej F3 w barwach Douglas Motorsport

>>> Więcej o Kacprze Sztuce <<< 


Czytaj także
:

red

Zobacz także

Zobacz także