more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Matty Cash wypada na dłużej. Kontuzja reprezentanta Polski poważniejsza niż zakładano

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 18:27
Matty Cash opuścił murawę po kilku minutach meczu z Czechami z powodu kontuzji. Pierwotnie z powodu urazu obrońca miał pauzować kilka dni, jednak okazuje się, że przerwa reprezentanta Polski potrwa dłużej niż zakładano.
Kontuzja Mattyego Casha okazała się poważniejsza niż zakładano
Kontuzja Matty'ego Casha okazała się poważniejsza niż zakładanoFoto: DAVID W CERNY/Reuters/Forum

Pechowy uraz Casha

Polscy piłkarze fatalnie zainaugurowali występy w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Biało-Czerwoni w kiepskim stylu przegrali w Pradze z Czechami 1:3.

Już w dziewiątej minucie, przy stanie 2:0 dla gospodarzy, boisko musiał opuścić Matty Cash. Prawy obrońca Aston Villi, który zawinił przy drugim golu dla Czechów, usiadł na murawie i złapał się za łydkę. O dalszej grze nie było mowy i urodzonego w Anglii piłkarza zmienił Robert Gumny.

W sobotę PZPN wydał komunikat w sprawie obrońcy Aston Villi. Potwierdził się najgorszy scenariusz - Cash opuścił bowiem zgrupowanie.

"Matty Cash opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski z powodu urazu odniesionego we wczorajszym meczu. Przeprowadzone dziś badanie potwierdziło naciągnięcie mięśnia płaszczkowatego, który wyklucza jego udział w meczu z Albanią. Przerwa w treningach potrwa około 7 dni" - czytamy.

Są nowe informacje. Obrońca będzie pauzował dłużej niż zakładano

Nowe informacje w tej sprawie przekazał Jarosław Koliński z "Przeglądu Sportowego". Jak przekazał dziennikarz, lekarze klubowi Aston Villi ocenili, że Cash wróci do gry nie za kilka dni, a za 3-4 tygodnie.

To oznacza, że obrońca opuści do najmniej trzy mecze ligowe - z Chelsea, Leicester City i Nottingham Forest.

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red/Przegląd Sportowy

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także