more_horiz
Wiadomości

Poznaliśmy następcę Michała Probierza. Adam Majewski poprowadzi reprezentację Polski do lat 21

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 19:04
Adam Majewski został trenerem reprezentacji Polski do lat 21, zastępując Michała Probierza, który w środę objął stanowisko selekcjonera kadry narodowej - poinformował w piątek Polski Związek Piłki Nożnej.
Adam Majewski został selekcjonerem reprezentacji do lat 21
Adam Majewski został selekcjonerem reprezentacji do lat 21Foto: PAP

Blisko 50-letni szkoleniowiec poprowadzi Biało-Czerwonych w kwalifikacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy. Po dwóch kolejkach Polacy są liderami grupy, wygrali 3:0 z Kosowem w Płocku i 1:0 z Estonią w Tallinnie.

Majewski urodził się 24 grudnia 1973 roku. Jako zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzimym Płocku, w barwach Petrochemii (dzisiaj Wisła). W 1995 roku przeniósł się do Lecha Poznań, w którym występował do 1999 roku (z półroczną przerwą na wypożyczenie do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski). Największe sukcesy w piłce klubowej osiągnął z Legią Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Ligi w 2002 roku.

Występował również w greckim Panioniosie GSS, a po powrocie do kraju ponownie w Wiśle Płock, Lechu Poznań i Zawiszy Bydgoszcz. Karierę zakończył w Płocku w 2010 roku z powodu zerwania więzadeł krzyżowych.

Majewski wystąpił jeden raz w reprezentacji Polski. Zagrał w towarzyskim spotkaniu z Macedonią, 14 lutego 2003 roku, które biało-czerwoni wygrali 3:0.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej najpierw został asystentem trenera w Wiśle Płock, a następnie samodzielnie prowadził drugi zespół w latach 2018-2020. W sezonie 2019/2020 i 2020/2021 był szkoleniowcem Stomilu Olsztyn. W lipcu 2021 roku zadebiutował jako trener Stali Mielec na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – w ekstraklasie. Zespół z Mielca poprowadził w 62 spotkaniach (59 meczów na szczeblu ligowym i 3 w rozgrywkach Pucharu Polski). Ze Stali odszedł w marcu 2023 roku.

Jest absolwentem Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej z najwyższymi możliwymi uprawnieniami szkoleniowymi – uzyskał licencję UEFA PRO.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu z Michałem Probierzem:

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

W przypadku niewywalczenia awansu do przyszłorocznego turnieju w Niemczech dzięki zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, a to wciąż jest możliwe, choć zależy już nie tylko od Polaków, zapewne w marcu 2024 wystąpią oni w barażach. Zakwalifikują się do nich dzięki wysokim notowaniom w ostatniej edycji Ligi Narodów.

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także