Ciągle aktywne pokolenie JPII
Coraz mniej młodych ludzi identyfikuje się z „Pokoleniem JP II”, wynika to głównie z tego, że w dorosłe życie wchodzą osoby, które nie mogą pamiętać Papieża Polaka.
2014-04-16, 19:50
Posłuchaj
Termin „Pokolenie JPII” został rozpowszechniony po śmierci Jana Pawła II w 2005 roku, choć powstał lata wcześniej. Czy dziś, blisko dekadę po odejściu Papieża Polaka młodzi ludzie wciąż identyfikują się z jego ideałami?
– Wyniki badań wskazują, że identyfikację z „Pokoleniem JPII” odczuwa dziś coraz mniej młodych ludzi, co jest procesem naturalnym. Czas biegnie bardzo szybko. W dorosłe życie wchodzi nowe pokolenie, które nie zna bezpośrednio Jana Pawła II, a jedynie z opowiadań rodziców, bądź przekazów medialnych – zauważył Łukasz Kodeszko, Centrum Myśli Jana Pawła II.
Cele Inkubatora Miłosierdzia
Przedstawiciele Centrum Myśli Jana Pawła II nie kryją, że zaliczają się do „Pokolenia JP II”. Podejmowane przez nich inicjatywy, jak np. Inkubator Miłosierdzia, mają na celu niesienie pomocy potrzebującym.
– Wolontariusze rozmawiają, tworzą, idą do ludzi, którzy potrzebują pomocy. Działamy w różnych ośrodkach, hospicjach, świetlicach. Podejmujemy tam regularny wolontariat i tworzymy projekty typu „Tyle dobra w całym mieście”, gdzie chodzi o zwrócenie uwagi ludziom na dobro, a nie na to co jest złe – powiedział na antenie PR24 Piotr Majchrzak , organizator akcji Inkubator Miłosierdzia.
REKLAMA
PR24/RŚ
REKLAMA