Mariusz Błaszczak o zamieszkach w Hamburgu: Europa dwóch prędkości

- De facto mamy Europę dwóch prędkości. Ta prędkość został pokazana w Polsce, kraju gościnnym i bezpiecznym. Prezydent USA był witany bardzo serdecznie. Tymczasem w Hamburgu mamy zamieszki, płoną samochody. To jest ta Europa drugiej prędkości -  mówił w Polskim Radiu 24 minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

2017-07-07, 18:20

Mariusz Błaszczak o zamieszkach w Hamburgu: Europa dwóch prędkości
Mariusz Błaszczak. Foto: PR24

Posłuchaj

07.07.2017 Mariusz Błaszczak: „Nie zgodzimy się na to, by ściągać zagrożenie do Polski”.
+
Dodaj do playlisty

Gość tłumaczył, że Polska się odróżnia. - W Niemczech są zamachy terrorystyczne, we Francji przedłużono stan wyjątkowy, po Brukseli chodzą żołnierze z długą bronią. To jest bezpieczeństwo na zachodzie Europypowiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA wskazywał, że jego rząd jest "za mało postępowy i nie chce przyjmować muzułmańskich imigrantów". Przypomniał, że poprzednia władza zgodziła się na ich relokację.  – Za rok będą wybory samorządowe, prezydenci z PO mówią, że do swoich miast będą ściągać uchodźców. Uważajcie państwo, za rok wybierajcie tak, by nie ściągać sobie na głowę kłopotów. My nie zgodzimy się na to, by sprowadzić zagrożenie do Polski – przekonywał.

Mariusz Błaszczak odniósł się również do wystąpienia  Donalda Trumpa w Warszawie. Prezydent USA nawiązał do polskiej historii, apelował o obronę cywilizacji i krytykował Rosję. – Nie słyszałem jeszcze tak zdecydowanego wystąpienia, tak ważnego i dającego nadzieję – zauważył.

Gość podkreślił, że wizyta Donalda Trumpa była sukcesem Polski. – Usłyszeliśmy o historii polskiej, to było świetne, to musimy cenić. W ten sposób usłyszeli o niej też ludzie na całym świecie – zaznaczył. Minister przypomniał, że prezydent USA przywołał słowa Jana Pawła II o zstąpieniu Ducha Świętego. – To się sprawdziło w przypadku Polski i mam nadzieję, że sprawdzi się też w przypadku Europy i cywilizacji euroatlantyckiej – mówił.

REKLAMA

Błaszczak skomentował także wniosek opozycji o wotum nieufności.– Odnotujmy wystąpienie posła Budki, żenujące, to pokazuje brak kwalifikacji politycznych, to było kompromitujące, dyskwalifikujące, wycieczki pod kątem mojego nazwiska. Gdybyśmy zeszli do jego poziomu, można by powiedzieć: od budki rozum krótki– mówił.

Zdaniem ministra, z totalną opozycją nie da się rozmawiać, a jej zachowanie przypomina bitwę przedszkolaków w piaskownicy.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

REKLAMA

Polskie Radio 24/ip

Data emisji: 07.07.2017

Godzina emisji: 16:15


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej