Paryż 2024: skandaliczne słowa Rosjanki i krytyka Polaków. "W sporcie są nikim"

2023-02-11, 12:15

Paryż 2024: skandaliczne słowa Rosjanki i krytyka Polaków. "W sporcie są nikim"
Polska reprezentacja olimpijska podczas igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku. Foto: Shutterstock.com/Leonard Zhukovsky

Była utytułowana biathlonistka Anfisa Riezcowa kolejny raz dopuściła się skandalicznej wypowiedzi. Po tym, jak Norwegów określiła mianem "paskudnych karaluchów", tym razem dostało się Polakom, którzy również sprzeciwiają się udziałowi Rosjan na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024.

W jednym z ostatnich wywiadów mer Paryża Anne Hidalgo przyznała, że nie chce Rosjan na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024, dopóki trwa rosyjska agresja na Ukrainę [od 24 lutego 2022 roku].

Coraz więcej krajów grozi bojkotem igrzysk w stolicy Francji. W tym gronie znalazła się również Polska. 

Skandaliczne słowa Rosjanki. "W sporcie Polacy są nikim"

Ostatnio doszło do spotkania ministrów sportu z różnych krajów. Głos zabrał między innymi szef resortu Kamil Bortniczuk, który zaproponował, by Rosjanie i Białorusini ewentualnie wystartowali na igrzyskach olimpijskich, ale pod flagą reprezentacji uchodźców. W tej sytuacji do startu dopuszczeniu zostaliby wyłącznie zawodnicy, którzy otwarcie sprzeciwiają się rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz występują przeciwko reżimowi Władimira Putina. 

Na te słowa skandalicznie zareagowała była utytułowana rosyjska biathlonistka i multimedalistka w tej dyscyplinie Anfisa Riezcowa. 

- Polacy powinni zostać ukarani za takie propozycje. Poniżają nas tak bardzo, że nie mamy już sił. Trzeba iść do Thomasa Bacha, szefa MKOl-u i zapytać, skąd taki chaos. To nawet nie jest upokorzenie, ale zniewaga. W sporcie Polacy są nikim - stwierdziła. 

To nie pierwsza tak absurdalna wypowiedź Riezcowej. Kilka dni temu w podobnym tonie skrytykowała Norwegów, których nazwała "paskudnymi karaluchami". 

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że MKOl nie wyklucza startu Rosjan i Białorusinów na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich pod neutralną flagą. Ponadto sportowcy z tych krajów mogą startować w turniejach... rozgrywanych w Azji

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 roku.  

>>> Więcej o IO Paryż 2024 <<<

Wiceprezes PZLA Sebastian Chmara jest przeciwny dopuszczaniu Rosjan i Białorusinów do rywalizacji na igrzyskach olimpijskich:

Czytaj także:

red

Polecane

Wróć do strony głównej