Nabór wniosków do konkursu "Pracodawca Jutra" przedłużony. PARP daje przedsiębiorcom więcej czasu

Nabór wniosków do konkursu "Pracodawca Jutra" został wydłużony do 31 czerwca br. - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkurs ma promować firmy, które zwracają szczególną uwagę na rozwój kompetencji pracowników.

2023-06-27, 14:03

Nabór wniosków do konkursu "Pracodawca Jutra" przedłużony. PARP daje przedsiębiorcom więcej czasu
W kategorii "Rozwój Pracownika" można zgłaszać inicjatywy z zakresu systemów motywujących do podnoszenia kompetencji, uzyskiwania kwalifikacji lub umiejętności.Foto: Shutterstock/Gorodenkoff

Agencja przypomniała, że konkurs "Pracodawca Jutra" jest skierowany do przedsiębiorców oraz współpracujących z nimi instytucji edukacyjnych, które upowszechniają idee edukacyjne wśród pracowników.

Dodano, że ważnym aspektem jest także wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania ludźmi w organizacjach oraz tworzenia przyjaznego środowiska pracy, kształtowanego technologią, innowacjami oraz potrzebami zrównoważonego rozwoju.

"Rozwój Pracownika"

Tegoroczna edycja konkursu - jak podano - obejmuje dwie główne kategorie: "Rozwój Pracownika" oraz "Ambasador Edukacji". W ramach każdej z nich wyróżnione zostaną inicjatywy w segmencie mikro i mały przedsiębiorca, a także w segmencie średni i duży przedsiębiorca. Łącznie przyznane zostaną cztery nagrody główne, 17 nagród sektorowych oraz 17 wyróżnień.

W kategorii "Rozwój Pracownika" można zgłaszać inicjatywy z zakresu:

REKLAMA

  • pomocy pracownikom w rozwoju zawodowym;
  • systemów motywujących do podnoszenia kompetencji, uzyskiwania kwalifikacji lub umiejętności;
  • inwestycji w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące kompetencje lub prowadzące do uzyskania kwalifikacji pracowników;
  • rozwoju kompetencji miękkich poszukiwanych przez pracodawców (np. w formie wolontariatu pracowniczego);
  • działań wspierających komfort psychiczny pracowników, w tym umiejętność radzenia sobie ze stresem, lękiem, wypaleniem zawodowym.

"Ambasador Edukacji"

Z kolei w kategorii "Ambasador Edukacji" istotne będą inicjatywy z zakresu:

  • współpracy przedsiębiorcy z instytucjami edukacyjnymi (np. prowadzenie lekcji, warsztatów w szkołach, tworzenie/wspieranie klas profilowych, współpraca z organizacjami pozarządowymi o profilu oświatowym/edukacyjnym);
  • tworzenia lub wspierania autorskich platform/gier edukacyjnych, staży i konkursów dla uczniów;
  • zaangażowania pracodawców w działalność dydaktyczną i naukową dla wykładowców/nauczycieli/organizacji studenckich (np. laboratoria, programy badawczo-rozwojowe, koła naukowe).

Zwycięzców konkursu poznamy podczas gali finałowej w październiku. Konkurs finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) oraz z budżetu państwa.

Patronat honorowy nad konkursem objęły Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej