Przedstawiciel PiS w prezydium Senatu? Kwiatkowski: trwa dyskusja, jaką podjąć decyzję

  2023-11-21, 18:40

  Przedstawiciel PiS w prezydium Senatu? Kwiatkowski: trwa dyskusja, jaką podjąć decyzję
  Zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego PiS będzie miało swojego przedstawiciela w prezydium Senatu . Foto: PAP / Paweł Supernak

  - Jestem przekonany, że na najbliższym posiedzeniu Senatu prezydium zostanie uzupełnione tak, by wszystkie kluby miały w nim swoich przedstawicieli - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezrzeszony. 

  Marek Pęk był jedynym kandydatem, który nie uzyskał poparcia senackiej większości w głosowaniu dotyczącym składu prezydium izby.

  Przeciw głosowali senatorowie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Nowej Lewicy oraz koła Niezależni i Samorządni. Decyzję uzasadnili agresywnymi wypowiedziami Marka Pęka, jakie miały rzekomo paść w minionej kadencji izby.

  "Wybór jest jeszcze możliwy"

  Jak zaznaczył gość PR24, wybór Marka Pęka na wicemarszałka Senatu jeszcze jest możliwy.

  - Trwa dyskusja, jaką podjąć decyzję w tej sprawie, jeżeli Prawo i Sprawiedliwość ponowi wniosek dotyczący Marka Pęka - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

  - Ale to nie zmienia stanu rzeczy: że padły słowa - kierowane do polityków ówczesnej opozycji - które sugerowały, że reprezentują oni interesy innego państwa. Pan wicemarszałek był proszony na komisję regulaminową i była prośba oraz pytanie czy chce się z tych słów wycofać. Nie wycofał się - dodał senator.

  Zaznaczył również, że jest przekonany, iż "na najbliższym posiedzeniu Senatu, prezydium zostanie tak uzupełnione, by wszystkie kluby miały w nim swoich przedstawicieli".

  Czytaj także:

  Więcej w nagraniu.

  Posłuchaj

  Krzysztof Kwiatkowski o wyborze prezydium Senatu (Rozmowa PR24) 14:34
  +
  Dodaj do playlisty

  * * *

  Audycja: "Rozmowa PR24"
  Prowadzi: Adrian Klarenbach
  Gość: Krzysztof Kwiatkowski
  Data emisji: 21.11.2023
  Godzina emisji: 17.35

  bartos

  Polecane

  Wróć do strony głównej

  Najnowsze: