Zabójstwo Polaka w Szwecji. Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn. Jest komunikat prokuratury

2024-04-13, 21:28

Zabójstwo Polaka w Szwecji. Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn. Jest komunikat prokuratury
Policja aresztowała dwie osoby w związku z morderstwem Polaka w Sztokholmie. Foto: EPA/OSCAR OLSSON

Szwedzka policja aresztowała dwie osoby w związku z zabójstwem 39-letniego Polaka w Sztokholmie. Szwedzkie służby nie przekazują szczegółowych informacji na temat zatrzymanych.

Wiadomo, że zatrzymani to młodzi mężczyźni. Trafili w ręce policji w ciągu dnia i umieszczeni w areszcie. Prokuratura poinformowała, że mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem ukrywania przestępcy.

Mieszkańcy Sztokholmu przynoszą kwiaty i znicze

W miejscu, w którym zginął 39-latek, setki osób uczciły minutą ciszy pamięć zamordowanego. Ludzie przynoszą tam kwiaty i znicze. Rodzina zmarłego przyjmowała kondolencje.

Wcześniej z bliskimi Polaka spotkał się premier Szwecji Ulf Kristersson, polityk był też w miejscu zabójstwa.

W środę wieczorem w Sztokholmie grupa młodych osób śmiertelnie postrzeliła 39-letniego Polaka, który wraz z nastoletnim synem jechał rowerem na basen. Młodzi ludzie zaczepili ich w przejściu podziemnym, a gdy Polak zareagował, strzelili do niego.

Zabójstwo Polaka. "Chciał dać przykład synowi"

Siostra zastrzelonego Polaka tłumaczyła, że zareagował "dla dobra swojego syna".

- Ponieważ był on świadkiem niewłaściwego zachowania, to Michał prawdopodobnie uznał, że to było złe i zwrócił im uwagę - wyjaśniła.

- Bardzo ważne było dla niego dawanie dobrego przykładu - zaznaczyła siostra zastrzelonego mężczyzny. - Chciał dać przykład swojemu synowi. Był bardzo zaangażowanym i dobrym ojcem. Pozostawił po sobie wielką pustkę - dodała.

- Był bardzo miłą, pokorną i życzliwą, a także twardo stąpającą po ziemi osobą. Bronił tego, w co wierzył i zabierał głos, gdy była taka potrzeba - przyznał Elias Demir szwagier Michała w poranku informacyjnym TV4.

Problem strzelanin w Sztokholmie

Zabójstwo Polaka w Sztokholmie było trzecią strzelaniną w dzielnicy Skärholmen w ciągu miesiąca - w tym drugą śmiertelną. W ubiegłym roku w Szwecji doszło łącznie do 363 strzelanin, które pochłonęły życie 53 osób.

Czytaj także:

IAR/fc

Polecane

Wróć do strony głównej