Szanse powrotu PiS do rządów. Stefaniuk: musimy odzyskać zdolność koalicyjną

2024-06-13, 18:24

Szanse powrotu PiS do rządów. Stefaniuk: musimy odzyskać zdolność koalicyjną
W ocenie Dariusza Stefaniuka, PiS musi odzyskać zdolność koalicyjną jeśli chce w przyszłości stworzyć rząd. Foto: PAP/Paweł Supernak

- Jeżeli kiedykolwiek chcemy wrócić do rządów, musimy pokazać, że jesteśmy partią prawicową z korzeniami republikańskimi, która jest w stanie działać szeroko, ma szerokie skrzydła - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk. W rozmowie zaapelował też do działaczy PSL o rozmowy koalicyjne. 

>

- Pan Zgorzelski nie wypowiada się za wszystkich - ocenił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk w reakcji na słowa polityka PSL. Zgorzelski zdecydowanie odciął się w wywiadzie dla Onetu od możliwości zawiązania przez ludowców koalicji z PiS w ramach nowej większości. 

- Wiemy dobrze, że dzisiejsza sytuacja powyborcza jest bardzo trudna jeśli chodzi o trzecią drogę - zaznaczył. Przywołał też wypowiedź Joanny Muchy o "holowaniu na haku" ludowców. 

- Pan marszałek Zgorzelski jest największym orędownikiem pozostania w koalicji z Donaldem Tuskiem, tylko część działaczy PSL, których znam i z którymi rozmawiam "na dołach" zastanawia się i daje znak zapytania, czy trwanie w koalicji z PO nie skończy się tym, że PSL będzie pod progiem - dodał. 

- Wspólnie popieramy wartości chrześcijańskie. Odwołajmy się do nich i do tego, co chcielibyśmy zrobić i siądźmy do rozmów - apelował. 

REKLAMA

Troska o zdolność koalicyjną PiS

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 PiS "musi się nauczyć mieć zdolność koalicyjną". - Jeżeli kiedykolwiek chcemy wrócić do rządów, musimy pokazać, że jesteśmy partią prawicową z korzeniami republikańskimi, która jest w stanie działać szeroko, ma szerokie skrzydła - stwierdził. 

- To był najlepsze czasy Prawa i Sprawiedliwości, gdy potrafili zjednać pod swoimi skrzydłami szeroką prawicę. To powinno się ponownie zrobić - argumentował Dariusz Stefaniuk.

Niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Koalicja Obywatelska z wynikiem 37,06 procent. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 36,16 procent głosów, Konfederacja 12,08 procent, Trzecia Droga 6,9 procent, Lewica 6,3 procent. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.  

Więcej w nagraniu

REKLAMA

Posłuchaj

Dariusz Stefaniuk gościem Przemysława Szubartowicza (Rozmowa Polskiego Radia 24) 12:19
+
Dodaj do playlisty

Czytaj także: 

***

Audycja: Rozmowa Polskiego Radia 24

Prowadzący: Przemysław Szubartowicz

Gość: Dariusz Stefaniuk (PiS)

REKLAMA

Data emisji: 13.06.2024

Godzina emisji: 17.36


Polskie Radio 24/ mbl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej