La Liga. Remis w derbach Madrytu w cieniu skandalu. Kibice Atletico "pokazali klasę"

Real Madryt zremisował z Atletico 1:1 w derbach stolicy Hiszpanii, ale wynik meczu przyćmiły wydarzenia na trybunach. Kibice "Rojiblancos" obrzucili piłkarzy gości różnymi przedmiotami, co doprowadziło do przerwania spotkania na ponad kwadrans.

2024-09-29, 23:16

Mecz Atletico - Real. Foto: PAP/EPA/Ballesteros

"Królewscy" zagrali bez kontuzjowanego Kyliana Mbappe. Mistrzowie Hiszpanii na początku spotkania mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, z kolei Atletico już w 12. minucie stworzyło sobie groźną sytuację. Z ostrego kąta strzelał Julian Alvarez, ale Thibaut Courtois był na posterunku. Real odpowiedział po chwili potężnym strzałem Fedrico Valverde, który z najwyższym trudem sparował Oblak.

Spotkanie było wyrównane i pełne walki, a obie defensywy spisywały się wzorowo, dlatego sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 36. minucie zza pola karnego udało się oddać strzał Jude'owi Bellinghamowi, ale jego płaski strzał bez trudu złapał golkiper "Rojiblancos".

Po przerwie klincz trwał. Realowi udało się rozhermetyzować defensywę Atletico po rzucie rożnym w 51. minucie, kiedy do strzału doszedł Rodrygo, ale Brazylijczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką. Impas "Królewskim" udało się przełamać w 64. minucie, również za sprawą sprytnego rozegrania stałego fragmentu gry - tym razem rzutu wolnego. Piłka trafiła do Edera Militao, a Brazylijczyk po rykoszecie od Marcosa Llorente trafił do siatki.

W 69. minucie sędzia przerwał grę i skierował piłkarzy do tunelu. To rezultat zachowania kibiców "Los Colchoneros", którzy zaczęli rzucać zapalniczkami oraz innymi przedmiotami w bramkarza "Królewskich" Thibauta Courtoisa. Po około kwadransie gracze wrócili na murawę.

Zaraz po wznowieniu gry kapitalnym rajdem popisał się Vinicius, ale jego strzał ze skraju pola karnego zatrzymał Oblak. W odpowiedzi świetnie uderzył Samuel Lino, ale Courtois zdołał sparować piłkę nad poprzeczką. Zbyt wysoko strzelał także Antoine Griezmann z rzutu wolnego.

W 96. minucie gospodarzom jednak udało się wyrównać - do prostopadłej piłki doszedł Angel Correa i ze sporą dozą szczęścia pokonał golkipera "Los Blancos". Tuż przed ostatnim gwizdkiem z czerwoną kartką z boiska wyleciał Marcos Llorente.

Remis oznacza, że Real traci do prowadzącej Barcelony trzy punkty w tabeli La Liga. Atletico jest trzecie i traci do "Blaugrany" pięć "oczek".

We wcześniejszych niedzielnych meczach Celta Vigo zremisowała 1:1 z Gironą, a Athletic Bilbao w takim samym stosunku podzielił się punktami z Sevillą. Z kolei Betis pokonał 1:0 Espanyol Barcelona. Tym samym ekipa "Papużek" przedłużyła serię porażek do trzech.