X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Medycyna - studia dla ludzi z pasją i dla wytrwałych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 17:20
Medycyna to jeden z kierunków, który nadal kojarzy się z prestiżem. Dostać się jest trudno, niełatwo te studia też skończyć. Egzaminy, praktyki i specjalizacja już po ukończeniu studiów sprawiają, że do końca docierają tylko najlepsi. Później trudności też nie brakuje.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Stocksnap/Pixabay

shutterstock hamburger fast food 1200.jpg
Kto odpowiada za nadwagę młodych?

Z ostatniego raportu NIK wynika, że niemal połowa studentów medycyny z powodu niesatysfakcjonujących warunków pracy wyjeżdża za granicę. - Ze względu na prywatne zobowiązania nie planuję na razie wyjeżdżać z kraju, ale przynajmniej połowa studentów z mojego roku bierze taki scenariusz pod uwagę jako plan awaryjny. To przykra statystyka, ale w Warszawie trudno jest żyć z dyżuru rezydenckiego - opisywała Magdalena Rajpert, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i wyliczała powody, dla których absolwenci decydują się na zagraniczną praktykę: mało satysfakcjonujące wynagrodzenie i dostępność do wybranych specjalizacji, wielogodzinne dyżury i ogromna odpowiedzialność.


nastolatek depresja 1200 free
Jak uratować psychiatrię dziecięcą? "Mamy za mało lekarzy"

Kto i z jakich powodów decyduje się by studiować medycynę? - Największą gratyfikacją jest wdzięczność pacjenta - mówił lekarz psychiatra Piotr Matyja i dodawał, że bywa naprawdę ciężko. - Trudno jest utrzymać pełną koncentrację np. podczas 24 godzinnego, świątecznego czy weekendowego dyżuru, a znam przypadki lekarzy, których dyżur trwał nawet 72 godziny. I nie wynika to wyłącznie z chęci zarobku. Tak skonstruowany jest system - tłumaczył.

Dlaczego młodzi lekarze po studiach przenoszą się za granicę? W jaki sposób możemy odwrócić ten trend? Z jakimi problemami muszą się mierzyć w swojej pracy? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Piotr Matyja (lekarz psychiatra), Magdalena Rajpert (studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Medycyna alternatywna - nadzieja czy ślepy zaułek?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 15:53
Akupunktura, ziołolecznictwo, bioenergoterapia, radiestezja to tylko niektóre z niekonwencjonalnych metod leczenia. Czy jest na nie miejsce we współczesnej medycynie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja pacjent - lekarz. "Cały czas w pośpiechu"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 17:00
Zaufanie, sprawna komunikacja i poczucie bezpieczeństwa to bardzo istotne czynniki samopoczucia chorych. Tymczasem pacjenci - zwłaszcza zmagający się z przewlekłymi chorobami - często czują się samotni i zagubieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skrócić kolejki do lekarzy w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:27
- Kolejki to zmora nie tylko w Polsce, czy Europie, ale i USA, gdzie ta służba zdrowia jest dużo bardziej skomercjalizowana. Więc to nie tylko wynik braku funduszy - mówi chirurg prof. Marek Moruszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak naprawić relację lekarz - pacjent? "To kwestia edukacji"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 15:59
W gabinecie lekarskim pacjenci często czują się bezradni, niedoinformowani, osamotnieni. Spotykają się z ostracyzmem i niezrozumieniem. Jak uzdrowić relację między leczącym, a pacjentem?   
rozwiń zwiń