X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

System Oceny Obywateli. Ułatwienie życia, czy ograniczenie wolności?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 12:59
W Chinach powstaje System Oceny Obywateli, który będzie monitorował, nadawał punkty oraz oceniał zachowania Chińczyków, kierując się "kredytem społecznym".
Audio
  • Jak działać będzie chiński System Oceny Obywateli? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Pekin
PekinFoto: PublicDomainPictures/Pixabay.com

System Oceny Obywateli ma dotyczyć m.in. zachowań konsumenckich, czyli tego, kto co kupuje, albo czy zalega z ratami kredytowymi. - Dodatkowo Chińczycy wprowadzili dodali elementy zaufania społecznego do tego systemu - mówi Marcin Jakoby z Uniwersytetu SWPS. - Celem jest to, by obywatel chiński wiedział, że jeśli działa zgodnie z prawem, będzie za to dobrze oceniany.

Jednak jeśli działa niezgodnie z przyjętymi normami, może mieć nieprzyjemności. - Na przykład jego dzieci nie będą miały pierwszeństwa w przyjmowaniu do przedszkoli, może mieć problemy z kupnem biletu lotniczego - wymienia ekspert. - Warte odnotowania jest to, że także obecnie obowiązujące przepisy wymuszały na mieszkańcach okazanie dowodu osobistego, by poruszać się w obrębie kraju.

System jest dopiero tworzony i testowany, a wprowadzane ograniczenia są różne w zależności od prowincji Chin. W jaki sposób nowy system wpłynie na  mieszkańców tego kraju w związku z planowanymi zmianami? O tym w nagraniu materiału Ady Janiszewskiej.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 6.30

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z autonomią Katalonii?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:43
- Kataloński rząd przegłosował dokument, w którym ogłosił, że region staje się niezależną republiką, co spotkało się z natychmistową reakcją Madrytu, który postanowił wprowadzić w życie art. 155 co w praktyce oznacza zawieszenie autonomii Katalonii - mówiła Magdalena Skajewska z redakcji międzynarodowej PR.
rozwiń zwiń