Twórcze myślenie. "Głupi pomysł może być genialny"

Umiejętność myślenia twórczego, jak potwierdzają badania psychologiczne, jest niezbędna do kreatywnej pracy twórczej. Stosując odpowiednie techniki można nauczyć się oryginalności, odwagi w podejmowaniu wyzwań twórczych i wychodzenia poza ogólnie stosowane schematy pracy naukowej. O tym, jak nauczyć się twórczego myślenia i jak sprawić, by dobrze pracować indywidualnie i w zespole, mówiła w programie Czas Na Naukę dr Ula Kijak - prowadząca szkolenia z twórczego myślenia.

2017-02-09, 12:10

Twórcze myślenie. "Głupi pomysł może być genialny"
Zdjęcie ilustracyjne/fot.pixabay.com

Posłuchaj

9.02.17 Dr Ula Kijak o wykorzystaniu myślenia twórczego w praktyce
+
Dodaj do playlisty

Zdaniem dr Uli Kijak, ważne jest, by podczas pracy nie odrzucać tzw. głupich pomysłów. - Czasem okazuje się, że z pozoru głupi pomysł jest genialny. Czasem okazuje się też, że gdy zbierzemy 10 czy 20 takich pomysłów, któryś z nich - w połączeniu z innym - nagle rozwiązuje cały problem – podkreśliła.

Dr Kijak wyjaśniła również, że proces twórczy składa się z kilku różnych etapów. - Znajdowanie i tworzenie pomysłów to jeden etap. Drugi to realizacja czyli sprawdzanie, eksperymentowanie, działanie, a trzeci to ocenianie. Etap oceniania wartości pomysłu nie musi być jednak zawsze na końcu – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Artur Wolski.

REKLAMA

Polskie Radio 24/pr

Czas na Naukę w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 9.02.17

Godzina emisji: 11:45


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej