X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Sarzyńska: Andrzej Duda jest politykiem koncyliacyjnym, nie dąży do konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 19:00
- Andrzej Duda jest politykiem dosyć koncyliacyjnym, nie dąży do jakichś ostrych konfrontacji. Końcówka kampanii wyborczej była ostra, ale była wbrew naturalnemu zachowaniu prezydenta - wbrew temu, co pokazał przez 5 lat kadencji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą i córką Kingą podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą i córką Kingą podczas wieczoru wyborczego w PułtuskuFoto: PAP/Leszek Szymański

W drugiej turze wyborów prezydenckich ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda otrzymał 51,03 proc. głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. Łącznie oddano 20 458 911 głosów. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 10 440 648 wyborców, natomiast na Rafała Trzaskowskiego - 10 018 263.

Radosław Fogiel 1200.jpg
"Poważna oferta, a nie chwyt wyborczy". Fogiel o "Koalicji Polskich Spraw"

- Nie ma wątpliwości co do tego, że Andrzej Duda będzie lepiej współpracował ze Zjednoczoną Prawicą niż miałby to robić Rafał Trzaskowski, gdyby wygrał wybory. Ale ważne są też inne sprawy: czy prezydent będzie na przykład entuzjastą dalszej reformy sądownictwa - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska. 

Czytaj więcej:

Jej zdaniem "Andrzej Duda jest politykiem dosyć koncyliacyjnym, nie dąży do jakichś ostrych konfrontacji". - Końcówka kampanii wyborczej była ostra, mocno skierowana w prawo, ale była wbrew naturalnemu zachowaniu prezydenta - wbrew temu, co pokazał przez 5 lat kadencji - podkreśliła dziennikarka. Według niej "ostra końcówka" kampanii w wykonaniu prezydenta była wymuszona walką o część wyborców.

O chęci współpracy prezydenta elekta z innymi podmiotami mówił także Marcin Piasecki. - Andrzej Duda pokazał koncyliacyjną postawę po wyborach, między innymi zapraszając Rafała Trzaskowskiego na spotkanie. Ale w tej postawie jest dosyć osamotniony w ramach własnego obozu politycznego - stwierdził dziennikarz. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
50:22 _PR24_AAC 2020_07_14-18-06-27.mp3 Publicyści o wyborach prezydenckich (Debata dnia)

 

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Anna Sarzyńska (TVP)

Data emisji: 14.07.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/bartos

Czytaj także

"Nie sądzę, by miały radykalny kształt". Macierewicz o możliwych zmianach w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 08:15
- Jest jasne, że będziemy musieli kontynuować dotychczasową linię i pewne działania, które będzie trzeba zintensyfikować, by sprostać konkretnym wyzwaniom. Nowa sytuacja wymaga nowych rozwiązań - powiedział Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu.
rozwiń zwiń