more_horiz

"Trzeba to zrobić wbrew części polityków Zjednoczonej Prawicy". Miziołek o tzw. ustawie Hoca

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 19:10
- Rząd powinien być odważniejszy i poddać projekt ustawy Hoca pod głosowanie. Zresztą tak się chyba stanie. Wydaje się, że opozycja z KO czy też z PSL-u będzie głosowała za takim rozwiązaniem. Trzeba to zrobić wbrew części polityków Zjednoczonej Prawicy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Miziołek z portalu Wprost.pl. Gościem audycji był także Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
- Rząd powinien być odważniejszy i poddać projekt ustawy Hoca pod głosowanie - powiedziała Joanna Miziołek
- Rząd powinien być odważniejszy i poddać projekt ustawy Hoca pod głosowanie - powiedziała Joanna Miziołek Foto: Tupungato/Shutterstock

Rząd pozytywnie ocenił poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Jak wskazano, "zapewni on bezpieczne warunki" oraz "umożliwi pracodawcom sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia COVID-19 w zakładzie pracy".

Chodzi o poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Projekt przygotowała grupa posłów PiS, m.in. Czesław Hoc.

Zdaniem Joanny Miziołek "rząd powinien być odważniejszy i poddać projekt ustawy Hoca pod głosowanie". - Zresztą tak się chyba stanie. Wydaje się, że opozycja z KO czy też z PSL-u będzie głosowała za takim rozwiązaniem. Trzeba to zrobić wbrew części polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy są temu przeciwni. To nie może wyglądać tak, że ogon macha psem - zaznaczyła dziennikarka.

"Każdy poseł w PiS może stawiać warunki"

Jacek Liziniewicz z kolei podkreślił, że "sytuacja jest zagmatwana z tego powodu, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma takiej mocy sprawczej, jaką miało za swojej pierwszej kadencji".

- W PiS doszło do tego, że mamy tam faktyczny powrót liberum veto. Każdy pojedynczy poseł może stawiać warunki - powiedział gość PR24.

- Można apelować do ludzkiego rozsądku, żeby się ludzie szczepili, dawać im szansę na to. Jest możliwość zaszczepienia się. Ale problem jest taki: czy możemy w jakiś sposób zmuszać do szczepienia ludzi, którzy nie uznają tego, co mówi nauka na temat szczepień? Niestety na prawicy wygrywa ta koncepcja: żeby oni mieli prawo "odmrozić sobie uszy". Wygrywa ona nie dlatego, że większość prawicy tak uważa, ale dlatego, że liczą się z głosami mniejszości, która uważa inaczej - stwierdził Jacek Liziniewicz. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej podkreślił, że projekt ustawy o weryfikacji covidowej jest kluczowym narzędziem do walki z piątą falą koronawirusa. - Uważam, że ta ustawa, jej dalsze procedowanie, jest kluczowym elementem, który może nam pomóc w opanowaniu i poradzeniu sobie z ryzykiem bardzo wysokich zakażeń, z jakim mamy do czynienia - powiedział szef resortu.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
51:08 PR24 2022_01_18-18-06-29.mp3 Joanna Miziołek i Jacek Liziniewicz o ustawie o weryfikacji covidowej (Debata dnia) 

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Joanna Miziołek (Wprost.pl), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska")

Data emisji: 18.01.2022

Godzina: 18.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także