X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Sasin o "tarczy antykryzysowej": nie można jej wpisywać w spór polityczny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:05
- Apelujemy, aby opozycja się opamiętała i wokół tej sprawy nie próbowała toczyć politycznej gry. Trzeba jak najszybciej przyjąć projekt w Senacie i dać mu możliwość wejścia w życie. Tu liczą się nawet nie dni, ale godziny – mówił wicepremier Jacek Sasin o pracach nad "tarczą antykryzysową" która będzie przedmiotem dzisiejszego posiedzenia Senatu.
Audio
  • 30.03.2020 Jacek Sasin (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Jacek Sasin
Jacek Sasin Foto: PR24/AK

Senat zajmie się dziś pakietem ustaw tworzących "tarczę antykryzysową". Przepisy uchwalone przez Sejm mają zniwelować negatywne dla gospodarki skutki epidemii koronawirusa, czyli ochronić miejsca pracy, zmniejszyć obciążenia i zachować płynność finansową w firmach.

Gliński EN-1200.jpg
Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Jacek Sasin zwracał uwagę, że ustawa o tarczy antykryzysowej zawiera rozwiązania, które są bardzo oczekiwane zarówno przez przedsiębiorców, jak i pracowników. - Nie można jej wpisywać w spór polityczny, który toczy Polskę, dziwi mnie to, że opozycja próbuje to zrobić, słyszymy o różnych scenariuszach, które miałyby rozegrać się wokół tego projektu w Senacie - mówił wicepremier.

"Koło ratunkowe dla polskiej gospodarki"

- Wszystkie sprowadzałyby się do tego, żeby rozwiązania, które opracował rząd, znacząco się opóźniły, a mówimy dzisiaj o kole ratunkowym dla ogromnej rzeczy polskich przedsiębiorstw, ale również dla tych, którzy świadczą pracę. Te rozwiązania dają możliwość ratowania miejsc pracy, możliwość nie zwalniania pracowników, przetrzymania do czasu po kryzysie, kiedy każde ręce do pracy będą na wagę złota, a bez wykwalifikowanych pracowników trudno będzie mówić o odbiciu gospodarczym - zwracał uwagę gość audycji.

Rola spółek skarbu państwa

Pytany o rolę spółek skarbu państwa w czasach kryzysu podkreślał, że państwo musi mieć skuteczne narzędzia, by w sytuacjach kryzysowych móc skutecznie działać. - Jednym z nich jest udział państwa w gospodarce, spółki skarbu państwa, które w bardzo wielu obszarach zmobilizowały się do działania, także w innych niż utarte obszary działalności. Orlen KGHM, POLFA Tarchomin, Azoty podjęły np. produkcję płyn do dezynfekcji, zwiększając produkcję. To jest także wykorzystanie swoich kanałów handlowych, by poszukiwać niezbędnych materiałów medycznych, niezwykle deficytowych, na rynkach światowych - mówił Jacek Sasin.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Tarcza antykryzysowa". Będzie podręcznik dla przedsiębiorców i pracowników

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)

Data emisji: 30.03.2020

Godzina emisji: 07.15

PR24/PAP/ka

Czytaj także

Prezydencki minister: wybory muszą się odbyć, chyba, że będzie stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 14:45
W sprawach technicznych można zmieniać Kodeks wyborczy w krótkim czasie przed wyborami - ocenił minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta. Według niego, choć do wyborów zostało 42 dni, zmiana jaką przyjął Sejm nie jest sprzeczna z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie z 2006 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: wypłaty środków w ramach 500+ i 13. emerytury nie są zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 07:27
- Świadczenia, które do tej pory były przyznane, w żaden sposób nie są zagrożone. Wspomniane środki są zabezpieczone w budżecie państwa - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń