X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PiS: jeśli chcemy mieć krótsze procesy, potrzebujemy więcej sędziów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 17:22
- Obywatele chcą konkretnych zmian w sądownictwie. My stoimy na stanowisku, że najwyższym prawem w Polsce jest konstytucja RP i dziwię się, że od naszego projektu reform politycy opozycji zwyczajnie uciekają - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS.
Audio
  • Marcin Porzucek o planowanej przez PiS reformie sądownictwa (Rozmowa PR 24)

Gość Polskiego Radia 24 mówił o projekcie posłów PiS dotyczącym nowelizacji przepisów u ustroju sądów i Sądu Najwyższego. - Zobaczymy jakie będą propozycje z Ministerstwa Sprawiedliwości w tej sprawie. Jesteśmy otwarci na rozmowę i taka jest ścieżka pracy parlamentarnej. Projekt jest złożony, a potem będzie szeroko komentowany w komisjach. Stoimy na stanowisku, że najwyższym prawem w Polsce jest konstytucja RP. Dziwię się, że politycy opozycji uciekają od tego projektu - zwrócił uwagę. 

Próba reformy

EN_Ast 1200.jpg
Marek Ast: ustawa o sądach jest dobra merytorycznie, ale są możliwe poprawki

Marcin Porzucek komentował także zapowiadane protesty środowisk opozycyjnych przeciwko reformie sądownictwa. - Nie przypominam sobie, aby podobne reformy sądownictwa były przeprowadzane za rządów PO-PSL. Próbowaliśmy coś zrobić w latach 2005-2007, ale zostało to zarzucone. Obywatele chcą konkretnych zmian, o czym słyszę nieustannie na spotkaniach z ludźmi. Każdy ma prawo manifestować i wyrażać swoje uwagi, jesteśmy w wolnym, demokratycznym kraju. Jeżeli jest moment, kiedy można manifestować, nawet Platforma Obywatelska ma prawo z tego korzystać - zwrócił uwagę.

- Być może sędziowie boją się o miejsca pracy. Przede wszystkim musimy mieć sprawnych sędziów, ale jeżeli chcemy mieć krótsze procesy, powinno być ich więcej. Co do zmian proponowanych przez Pawła Kukiza, obawiam się, że w sprawach cywilnych zawsze jedna strona będzie pokrzywdzona i pomysł ten może być potraktowany przez społeczeństwo z dużym dystansem - dodał rozmówca.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR 24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Marcin Porzucek (PiS)
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 16.47

PR24/pkr

Czytaj także

KE zajmie się ustawą PiS o sądownictwie. Prof. Ryba: pewnym grupom zależy na chaosie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 10:29
- Kiedy mówimy o interesach pewnych grup w Europie, wydaje mi się, że im zależy na stworzeniu w Polsce pewnego chaosu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk i politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odniósł się w ten sposób do działań Komisji Europejskiej w sprawie reformy sądownictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biuro Analiz Sejmowch o projekcie PiS: może naruszyć niezależność sądów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 11:41
Proponowane przepisy dotyczące kwestii dyscyplinarnych rodzą poważne ryzyko stwierdzenia naruszenia zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów - to jedna z konkluzji opinii Biura Analiz Sejmowych do projektu PiS ws. ustroju sądów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Autorzy przygotowali już poprawki". Terlecki o projekcie PiS ws. sądów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 12:00
Szef klubu PiS odniósł się do opinii Biura Analiz Sejmowych ws. projektu PiS o ustroju sądów. - Poprawki wychodzą naprzeciw tym wnioskom BAS - podkreślił Terlecki. Dodał, że prawdopodobnie w czwartek Sejm przeprowadzi pierwsze czytanie projektu zmian w ustawach.
rozwiń zwiń