more_horiz

Propozycje programowe PSL. Urszula Pasławska: osoba na dwóch etatach nie powinna płacić podwójnych podatków

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 18:42
- Najważniejsze jest to, aby dzisiaj praca była tak szanowana, aby każdy, kto jest zaradny, każdy kto chce pracować, każdy, kto chce sobie dorobić, nie musiał od tego odprowadzać podatku, ponieważ odprowadza od kwoty zasadniczej - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PSL Urszula Pasławska.

Choć oficjalnie jeszcze nie rozpoczęła się kampania wyborcza, już część partii prowadzi działania kampanijne i przedstawia propozycje programowe. W Polskim Radiu 24 o propozycje programowe pytana była poseł PSL Urszula Pasławska.

Propozycje programowe PSL

Polityk unikała odpowiedzi na pytanie o kwotę wolną od podatku, stwierdzając, że ważniejsze od niej jest to, aby nie ograniczać przedsiębiorczości Polaków poprzez ich nadmierne - jej zdaniem - opodatkowanie.

- Przede wszystkim proponujemy, żeby ludzi którzy pracują na dwóch-trzech etatach albo pracują w nadgodzinach, nie płacili od tego podatków. Najważniejsze jest to, aby dzisiaj praca była tak szanowana, aby każdy, kto jest zaradny, każdy kto chce pracować, każdy, kto chce sobie dorobić, nie musiał od tego odprowadzać podatku, ponieważ odprowadza od kwoty zasadniczej - mówiła Urszula Pasławska.

Prócz tego poseł PSL mówiła o propozycji dziedziczenia emerytury. Dopytywana jednak o propozycje jej partii odnośnie do kwoty wolnej od podatku - stwierdziła, że musiałaby sprawdzić, jak dokładnie wyglądają propozycje programowe w tej sprawie.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:57 [PR24]PR24 (mp3) 22 maj 2023 16_35_22_Pasławska.mp3 Urszula Pasławska o propozycjach programowych PSL ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Urszula Pasławska (PSL)
Data emisji: 22.05.2023
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także