more_horiz

Pakt senacki. Wiesław Szczepański: rozmowy trwają, to końcówka negocjacji

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 18:15
- To końcówka negocjacji. Oczywiście pojawiają się kandydatury niektórych osób, które chcą startować samodzielnie. W tym kontekście pojawiło się nazwisko Giertycha oraz Petru - powiedział w Polskim Radiu 24 Wiesław Szczepański, poseł Nowej Lewicy.
Wiesław Szczepański
Wiesław Szczepański Foto: PR24

Trwają rozmowy w sprawie paktu senackiego. Niektórzy politycy opozycji nie chcą wejść w takie porozumienie i zamierzają niezależnie wystartować w wyborach do Senatu. Taki start zapowiedział na przykład Ryszard Petru.

Jest też deklaracja Romana Giertycha w tej kwestii. Były wicepremier i były lider Ligi Polskich Rodzin, który od 2007 roku jest poza polityką i zajmuje się działalnością adwokacką, ogłosił w mediach społecznościowych, że zamierza w najbliższych wyborach kandydować do Senatu z własnego komitetu z okręgu poznańskiego.

Pod koniec lutego przedstawiciele: KO, Polski 2050, Nowej Lewicy, PSL oraz Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" podpisali deklarację zawarcia w najbliższych wyborach parlamentarnych tzw. paktu senackiego. Zakłada on, że ugrupowania te nie będą wystawiać przeciw sobie kandydatów w wyborach do Senatu, ale we wszystkich okręgach wystawią wspólnych.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
14:17 PR24 2023_06_05-17-34-57.mp3 Wiesław Szczepański o pakcie senackim (Rozmowa PR24) 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Wiesław Szczepański (Nowa Lewica) 
Data emisji: 5.06.2023
Godzina emisji: 17.35

PR24/bartos

Zobacz także

Zobacz także