X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Saryusz-Wolski: niektóre rządy europejskie chcą nas zepchnąć do pozycji wasala

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 17:11
- Niektóre rządy państw UE i przedstawiciele unijnych instytucji chcą nas zepchnąć do pozycji wasalnej czy neokolonialnej. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że Polska wyrazi swój sprzeciw w postaci weta, jeśli to szaleństwo się nie zatrzyma - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS. 
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/JP

W instytucjach unijnych wciąż trwają dyskusje o łączeniu wypłaty funduszy UE z praworządnością. W tej kwestii politycy Wspólnoty oraz rządy niektórych państw naciskają na Polskę.

Posłuchaj
23:49 PR24_MPLS 2020_11_12-15-34-49.mp3 Jacek Saryusz-Wolski o Polsce w Unii Europejskiej (Temat dnia)

 

- Z większym niepokojem patrzę na ten kontrast, kiedy my świętujemy niepodległość, a tu w Brukseli na tę niepodległość jest przypuszczany atak, który w dużym stopniu umyka uwadze polskich mediów – powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski.

ue przywódcy en 1200.jpg
Merkel, von der Leyen i Sassoli zaapelowali o przyjęcie budżetu UE

Jego zdaniem "chodzi o zainstalowanie bezprawnego, pozatraktatowego, siłowego rozwiązania, które dawałoby możliwość wywierania presji i szantażowania krajów, których rządy się nie podobają – po to, żeby rządy, które się podobają, mogły być zainstalowane werdyktowi demokratycznemu społeczeństw". - To jest dziś w interesie rządów lewicowo-liberalnych, które są dziś w większości – zaznaczył eurodeputowany.

Czytaj także:

Według niego najbardziej zainteresowane wprowadzeniem takich rozwiązań są Niemcy Francja oraz kraje Beneluksu. - To myślenie dominuje też w instytucjach unijnych, w tym także w Komisji Europejskiej – dodał europoseł.

- W traktacie unijnym mamy prerogatywę, która pozwoli to szaleństwo zatrzymać. To weto. Decyzje o budżecie UE i o funduszu odbudowy muszą zapaść jednomyślnie. Weto zostałoby zastosowane w obronie traktatu unijnego i polskiej suwerenności – wyjaśniał Jacek Saryusz-Wolski.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
ProwadzącyTadeusz Płużański
Gość: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS)
Data emisji: 12.11.2020
Godzina emisji: 15.33

bartos

Czytaj także

Unijny budżet na lata 2021-27. Jest wstępna zgoda ws. jego kształtu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 16:05
Porozumienie osiągnęli negocjatorzy Europarlamentu i krajów członkowskich po kilkumiesięcznych negocjacjach. Teraz te ustalenia muszą jeszcze ostatecznie zaakceptować unijne rządy i europosłowie na sesji plenarnej.
rozwiń zwiń