X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Maliszewski: rząd zaplanował taki system szczepień, który jest bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 14:00
- W sposób elastyczny będziemy zmieniać harmonogram. Pamiętajmy, że w Polsce rząd zaplanował taki system, który jest bezpieczny, w którym dzielono dawki na pół i osoby, które miały zaplanowaną drugą - otrzymają ją. Co więcej, są szczepionki na szczepienia populacyjne, a więc system jest relatywnie sprawny i bezpieczny - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Norbert Maliszewski, szef Centrum Analiz Strategicznych.
Już 100 tys. zaszczepionych na COVID-19
Już 100 tys. zaszczepionych na COVID-19Foto: gov.pl

Szef KPRM przekazał, że zgodnie z deklaracją firmy Pfizer do Polski dotrze transport wielkości połowy poprzedniej dostawy szczepionek - będzie to ok. 180 tys. dawek.

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. Prof. Gut: wciąż duża liczba zgonów

  - Jeżeli chodzi o funkcjonowanie w systemie zamawiania szczepionek, to jest to oczywiście problem. Z tego względu, że niektóra państwa nie przestrzegają zawartych umów, czyli Niemcy. Okazuje się również, że to, co na początku wydawało się dobrodziejstwem, czyli korzystanie z systemu, który daje możliwość szybkiego dostępu do szczepionek, wiąże ręce. Bo jeżeli weźmiemy sobie za przykład Izrael, to okazuje się, że on otrzymuje te szczepionki w dużo szybszym tempie - podkreślił prof. Maliszewski. 

  Gość audycji zaznaczył, że firma Pfizer musi przemyśleć swoją politykę dystrybucji z tego względu, że w przypadku kiedy, w Europie i nie tylko, rozpoczęły się szczepienia, może stracić na wiarygodności. 

  - W sposób elastyczny będziemy zmieniać harmonogram. Pamiętajmy, że w Polsce rząd zaplanował taki system, który jest bezpieczny, w którym dzielono dawki na pół i osoby, które miały zaplanowaną drugą - otrzymają ją. Co więcej, są szczepionki na szczepienia populacyjne, a więc system jest relatywnie sprawny i bezpieczny - ocenił szef Centrum Analiz Strategicznych. 

   


  Posłuchaj
  11:58 _PR24_AAC 2021_01_18-13-07-38.mp3 Prof. Maliszewski o dystrybucji szczepionek ("Temat dnia/Gość PR24")

   

  Więcej w nagraniu.

  ****

  Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

  Prowadził: Ryszard Gromadzki

  Gość: prof. Norbert Maliszewski, szef Centrum Analiz Strategicznych  

  Data emisji: 18.01.2021

  Godz. emisji: 13.09

  kmp

  Czytaj także

  Prof. Fedorowski: krzywa szczepień w Polsce cały czas pnie się do góry

  Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:05
  - Póki co nasz kraj znajduje się poniżej krzywej szczepień w Unii Europejskiej. W Polsce ten wskaźnik wynosi 0,68 szczepionych na 100 osób. Unijna krzywa znajduje się na poziomie 0,75. Jednak pniemy się do góry - powiedział prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Staranność i dbałość powinna być surowo oceniana". Prof. Lech Jaworski o marnowaniu szczepionek

  Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 11:55
  - Sytuacja jest szczególna i wyjątkowa, można sobie wyobrazić, że jedna szczepionka, to jedno ludzkie życie (...) Szczepienia, także w skali światowej będą trwały bardzo długo. Po to, by nabrać pewnego doświadczenia, należałoby takie mechanizmy wprowadzić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Lech Jaworski (Porozumienie) o ew. sankcjach za niewykorzystanie szczepionek. W audycji wzięli również udział; Marek Suski (PiS), Czesław Mroczek (PO) Tomasz Trela (Lewica).
  rozwiń zwiń