more_horiz

Wybuch w Przewodowie. Suski: należy pochwalić rząd, że nie było pochopnego ferowania wyroków

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 14:20
- Jeśli chodzi o rząd i prezydenta, to należy pochwalić to, że nie było pochopnego ferowania wyroków, tylko najpierw było sprawdzenie, konsultacje z NATO i dopiero informacja dla społeczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski, poseł PiS.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24

Na Uniwersytecie Rzeszowskim trwa Kongres 590. Wydarzenie odbywa się po raz siódmy. Ostatniego dnia konferencji organizatorzy zaplanowali kilkanaście paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli rządu, ekspertów, naukowców i przedsiębiorców. Jednym z głównych partnerów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio 24.

"Ten kongres jest wyjątkowy"

Gościem studia plenerowego Polskiego Radia 24 na Kongresie 590 był poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. Polityk podkreślił, że "ten kongres jest wyjątkowy, ponieważ promuje polską markę".

- Jeśli ktoś jeszcze nie wie, co to jest 590, to mówimy, że jest to międzynarodowe oznaczenie w sklepach produktu polskiego - wskazał, zachęcając słuchaczy do wybierania produktów właśnie z tym oznaczeniem podczas zakupów. 

Sytuacja w Przewodowie

Rozmówca odniósł się także do wydarzenia w Przewodowie, w którym we wtorek po południu w wyniku uderzenia rakiety i eksplozji zginęły dwie osoby, i reakcji rządu na tę sytuację. - Jeśli chodzi o rząd i prezydenta, to należy pochwalić to, że nie było pochopnego ferowania wyroków, tylko najpierw było sprawdzenie, konsultacje z NATO i dopiero informacja dla społeczeństwa - ocenił.

Został również zapytany o reakcję Wołodymyra Zełenskiego na doniesienia o tym, że wiele wskazuje na to, iż rakieta mogła być wystrzelona z terytorium Ukrainy. - Prezydent Ukrainy jest w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ broni swojego kraju i zrozumiałe jest to, że w pewnych momentach może powiedzieć coś na wyrost - ocenił.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:52 Suski 590.mp3 Marek Suski o sytuacji w Przewodowie: należy pochwalić to, że nie było pochopnych, ferowanych wyroków (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Suski, poseł PiS

Data emisji: 18.11.2022

Godzina emisji: 13.45

jb/kor

Zobacz także

Zobacz także