X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sławomir Sowiński: szanse Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich są minimalne

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 21:51
- Szymon Hołownia jest sprawnym retorem i ma ciekawe diagnozy. W tych wyborach prezydenckich raczej nie będzie jednak miejsca na eksperymenty polityczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
Audio
  • 08.12.2019 Sławomir Sowiński o kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich
Prof. Sławomir Sowiński
Prof. Sławomir SowińskiFoto: PR24

Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Gość Polskiego Radia 24 skomentował tę decyzję. - Nie mam wrażenia, aby Hołownia był sterowany przez partie opozycyjne. Opozycja to dość szeroka kategoria i ma sporo ludzi. Myślę, że Szymon Hołownia jest raczej kandydatem ze społecznej strony opozycji, co jest jego siłą, ale i słabością. Ma za sobą background działacza społecznego i showmana, ale trudno sobie wyobrazić, by prezydentem Polski został ktoś, kto nie sprawował dotąd żadnego urzędu - przyznał. 

1200 hołownia.jpg
Radosław Fogiel: Szymon Hołownia nie wyszedł z formatu prezentera telewizyjnego

- Zobaczyliśmy, że Hołownia jest sprawnym retorem i ma ciekawe diagnozy. Jego szanse są na razie niewielkie. Są kandydaci, którzy walczą o udany debiut polityczny i w tym miejscu peletonu politycznego dystansu mu bym nie odmawiał. Mimo wszystko poważne szanse polityczne na urząd są znikome. Wybory prezydenckie będą walką o wszystko i dla obozu władzy i dla opozycji i raczej nie będzie tu miejsca na eksperymenty polityczne - zaznaczył politolog.

- Jesteśmy w innej sytuacji niż Ukraina, gdzie aktor został prezydentem. Sama ta kandydatura jest ciekawa, ale bardziej dla Szymona Hołowni i jego ewentualnej przyszłości politycznej. Poprzeć go mogą raczej najmłodsi wyborcy, którzy byli dość zaniedbani przez polityków - podsumował. 

***

Więcej w nagraniu

Rozmawiał Piotr Wąż

Polskie Radio 24/pkr

---------------------------------------

Data emisji: 08.12.2019

Godzina emisji: 21.35

Czytaj także

T. Grodzki komentuje kandydaturę S. Hołowni. Mówi o lobby finansowym

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:26
- Nie jestem przekonany, czy Szymon Hołownia to rzeczywiście kandydat obywatelski, czy raczej kandydat promowany przez lobby finansowe - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki w wywiadzie udzielonym "Polska Times", który ukazał się w piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Zgorzelski: nie wróżę powodzenia kandydaturze Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 18:40
 - Nie wróżę powodzenia kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich - powiedział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz15). Według niego Hołowni trudno będzie zdobyć poparcie elektoratu pozamiejskiego.
rozwiń zwiń