more_horiz

Politycy PiS ruszają w Polskę. Prof. Ryba: to będzie diagnoza tego, co trapi Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 22:00
- Nie jest też tak, że politycy i rządzący nie będą słyszeć cierpkich słów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego komentując zapowiedzi spotkań polityków Zjednoczonej Prawicy z Polakami. - Nie jest problemem w Polsce, na szczęście, bezrobocie, ale jest drożyzna, problemy są coraz większe z miesiąca na miesiąc, to będzie w dużym stopniu rozstrzygać o wyniku wyborów - ocenił.
W ocenie gościa Polskiego Radia 24, politycy PiS, dzięki podróży po Polsce, usłyszą diagnozę  problemów Polaków
W ocenie gościa Polskiego Radia 24, politycy PiS, dzięki podróży po Polsce, usłyszą diagnozę problemów PolakówFoto: AH./ FORUM

W sobotę odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W ponad godzinnym wystąpieniu Jarosław Kaczyński podsumował dotychczasowe dokonania kierowanej przez siebie partii i zapowiedział także, że politycy PiS ruszą w Polskę by promować działania rządów Zjednoczonej Prawicy.

- Ten objazd po kraju będzie pewną diagnozą - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. - Jeśli ci działacze i posłowie się zjadą i zaczną dyskutować, to będą napływać pewne informacje o tym, co Polaków trapi. To czuć namacalnie, bo nie jest tak, że Polacy nie rozumieją tego, jakie są konteksty i nie rozumieją tego, że jesteśmy na wojnie. Ta wojna jest na Ukrainie, ale pośrednio my też jesteśmy na wojnie przyjmując uchodźców i wspomagając Ukraińców - wskazał naukowiec.

Kluczowa rola drożyzny

Gość magazynu "Północ-południe" podkreślił, że "rozumiemy, że to, co się dzieje na Ukrainie, jest rozstrzygające o naszym bezpieczeństwie". - To wszystko rozgrywa się na szerokim tle, ale nie jest też tak, że politycy i rządzący nie będą słyszeć cierpkich słów. Nie jest problemem w Polsce, na szczęście, bezrobocie, ale jest drożyzna, problemy są coraz większe z miesiąca na miesiąc. To będzie w dużym stopniu rozstrzygać o wyniku wyborów. Myślę, że taki będzie ostateczny efekt i doświadczenie tych, którzy pojadą szukać kontaktu z Polakami. Z tym trzeba się jakoś uporać - ocenił.


Posłuchaj
23:29 Mieczyslaw-Ryba--PR24_mp3 2022_06_05-21-35-21.mp3 Prof. Mieczysław Ryba o korzyściach ze spotkań polityków PiS z Polakami ("Północ-południe"/ PR24)

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: prof. Mieczysław Ryba (KUL)

Data emisji: 05.06.2022

Godzina emisji: 21.33


mbl

Zobacz także

Zobacz także